За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата.

Не работете ноќе

Се може да почека до утре. Подобро е да го поминете тоа време со партнерот.

Не зборувајте за проблемите пред да заспиете

Ако нешто ве мачи во текот на денот подобро е да зборувате веднаш за тоа, отколку да чекате за вечерта. Разговарајте за убави нешта ноќе, смејте се, создадете пријатна атмосфера за себе.

Прегрнете се

По напорниот ден на работа, бакнежите и прегратките се токму тоа што Ви треба на двајцата. Понекогаш, едноставна мала прегратка може да ја извлече целата негативна енергија од Вас и да Ве наполни со сила.

 

Одете во кревет во исто време

Поставете го како заедничка навика за Вас двајцата, бидејќи тоа ќе Ве зближи.

Оставете го телефонот

Статистички 8 од 10 парови, заспиваат со телефонот во рака. Подобро е да поминете време со партнерот, отколку да пребарувате на Интернет.

 

Испратете ги децата да спијат во друга просторија

Двајцата треба да имате свој личен простор. Децата можат да спијат со Вас понекогаш, но тоа не треба да стане навика.

Бидете искрени едни со други

Брачната двојка мора да си кажe се што има отоврено еден на друг. Тајните не водат кон ништо добро. Тие само ги уништуваат дури и најсилните врски.

Par stari ljubov

Слични објави

Избришавте важен документ? Не е крај, постои начин да го вратите

Еспресо

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Еспресо

Како Jозеф Пилатес ги осмислил совршените вежби за зајакнување на телото

Еспресо

Има само 15 години, а веќе го освојува модниот свет: Ќерката на Моника Белучи е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо

Ова е кралицата на италијанската кујна: Како настанало нејзиното височество – ПИЦАТА

Еспресо

Роналдо ги запрепасти фановите со сосема неочекувана фризура!

Еспресо

Остави Коментар

4 × два =

Слични објави

Зошто секоја куќа мора да има чуваркуќа?

Еспресо

Игор Џамбазов ја испрати Илина по суфлаки во Грција – и тоа со пливање преку Дојранско Езеро! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хрватот Иван направил базен во приколката од камионот – „Сакам сите да дојдат, заедно да се забавуваме“ (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Заврши 11 сезона на „Еден на Еден“: Во последната емисија ќе ја видите екипата на едрење по грчките острови! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешниот партнер на Станија влегол во ресторанот, ја грабнал за рака и ја одвел со себе!

Васко Спасоски