За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата.

Не работете ноќе

Се може да почека до утре. Подобро е да го поминете тоа време со партнерот.

Не зборувајте за проблемите пред да заспиете

Ако нешто ве мачи во текот на денот подобро е да зборувате веднаш за тоа, отколку да чекате за вечерта. Разговарајте за убави нешта ноќе, смејте се, создадете пријатна атмосфера за себе.

Прегрнете се

По напорниот ден на работа, бакнежите и прегратките се токму тоа што Ви треба на двајцата. Понекогаш, едноставна мала прегратка може да ја извлече целата негативна енергија од Вас и да Ве наполни со сила.

 

Одете во кревет во исто време

Поставете го како заедничка навика за Вас двајцата, бидејќи тоа ќе Ве зближи.

Оставете го телефонот

Статистички 8 од 10 парови, заспиваат со телефонот во рака. Подобро е да поминете време со партнерот, отколку да пребарувате на Интернет.

 

Испратете ги децата да спијат во друга просторија

Двајцата треба да имате свој личен простор. Децата можат да спијат со Вас понекогаш, но тоа не треба да стане навика.

Бидете искрени едни со други

Брачната двојка мора да си кажe се што има отоврено еден на друг. Тајните не водат кон ништо добро. Тие само ги уништуваат дури и најсилните врски.

Par stari ljubov

Слични објави

Коронавирусот и сѐ почести главоболки, фактори што ги поврзуваат

Еспресо

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Еспресо

Самоизолацијата не е време за обновување на врската: Не им праќајте пораки на бившите!

Еспресо

Џеј Ло не е единствена: Ова се десетте најубави латино диви на сите времиња

Еспресо

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Васко Спасоски

Еден ден пред 13-годишницата од смртта на нашиот Проески, Цетински напиша: „Ме прашуваш каде сум и што правам? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × 1 =

Слични објави

Широк дуксер и високи чизми: Пејачката Сара Мејс заборави да облече панталони? (ФОТО)

Васко Спасоски

Сандра Африка со „жешка“ фотографија им се заблагодари на своите 800.000 следбеници!

Еспресо

Ова е новиот вознемирувачки тренд на запознавање!

Еспресо

Хороскоп за 24 август: Што ви предвидуваат ѕвездите за почетокот на работната недела

Еспресо

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овој викенд заблажете се со вкусната и лесна – Цимет торта

Еспресо