Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и конфликти, а токму тие разидувања можат да бидат последната капка во чашата.

Токму овие 4 знаци покажуваат дека најверојатно наскоро ќе се разделите…

Ве критикуваат вас, а не вашите постапки

Ова е неконструктивна критика од партнерот. Во овој случај, сопругот или сопругата се лути на карактерните особини и личноста на партнерот. Сето тоа може да се сведе на фразите „ти никогаш…”, „зошто си таков (а јас)…”, „ти секогаш…” итн. Притоа, доколку нешто не оди според планот, виновникот за проблемите не се околностите во кои сте се нашле, туку сопругот или сопругата.

Нападот е најдобра одбрана

Еден од партнерите постојано мисли дека од него другиот е постојано незадоволен и дека постојано го критикува? Во овој случај тој пробува да ги оправда своите постапки или на критиката одговара со критика. Како резултат се јавуваат бескрајни обвинувања помеѓу партнерите.

Презир

Почитувањето е основа на сите добри односи, без оглед дали станува збор за брак или врска. Непочитувањето и презирот се убијци на бракот. Ако партнерот јавно ја исмева својата друга половина или си дозволува да користи навредлив сарказам и разни надимаци, тогаш треба сериозно да се замислите за ваквата ситуација.

Бегање од конфликти

Ако личноста се повлекла во себе и не сака да разговара, најдобро решение е да и се даде време да размисли во мир и тишина. Тоа воопшто не значи дека партнерот не сака да разговара со вас. Едноставно понекогаш на човекот му е потребно да биде сам за да сфати што се случува

Слични објави

Актерката била уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот!

Еспресо

Бизарна исповед на партнерот на Џорџ Мајкл: Кога го најдов мртов, го фотографирав

Еспресо

Почина првата љубов на Џенифер Лопез: Десет години беа сè еден на друг! (ФОТО)

Еспресо

Ози Озборн се присети на ноќта кога сакал да ја убие сопругата: Дојдовме до заклучок дека мора да умреш!

Еспресо

За овој специјален кондом ќе ви бидат потребни четири раце (ВИДЕО)

Igor

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

дваесет + 9 =

Слични објави

Поради коронавирусот откажана азиската турнеја на Бонд

Еспресо

Да се разбудиш сам себе е најстрашно – Погледнете како овој шегаџија ја исплаши својата сопруга (ВИДЕО)

Еспресо

Кендал Џенер го покажа задникот во „лава“ бикини (ФОТО)

Еспресо

Татјана Алексиќ: Кој чисти знае како се топат калории

Еспресо

Ангела Јакимовска: На финалето на Мис Европа беше забрането да има публика, а им забранија учество на девојките кои доаѓаат од ризичните земји

Еспресо

Пончото на Меланија Трамп: Доказ како најобичната комбинација во секунда станува врвна! (ФОТО)

Еспресо