Седум работи кои жените најчесто ги кријат од своите партнери!

Не е никаква тајна дека жените сакаат да бидат помалку мистериозни и речиси секоја од нив има некои свои мали тајни кои вешто и со причина ги чува и крие од својот маж. 

Во продолжение прочитајте за некои од тајните кои жените најчесто ги кријат од своите партнери:

1. И раскажува сѐ на својата најдобра другарка

Речиси да нема жена која на својата најдобра другарка не и раскажува во детали работи кои и се случуваат во нејзината врска, без разлика дали станува збор за активности во спалната соба или нешто друго. Колку и да е добра комуникацијата со партнерот, ретко постои жена која со него разговара за сите тајни кои инаку би и ги раскажала во четири ѕида на својата најдобра другарка.

2. Од својот партнер го крие бројот на сексуалните партнери

Многу мажи често се прашуваат со колку мажи има спиено нивната партнерка пред да биде со него, но малку од нив ќе одговорат искрено. Тоа најчесто го прават од желба да не изгледаат промискуитетно или затоа што не сакаат да се сеќаваат на некои од нив.

3. Влакненца по телото

Влакненцата се и понатаму табу-тема и голема е веројатноста да не постои жена која на својот партнер би му се пофалила со влакнести нозе.

4. Фантазираат за некој друг додека се со него

И во врска, жените фантазираат за секс со згоден странец, односно за жешки игри без обврски и притисок на секојдневието. Поделете ја својата желба со партнерот, па препуштете се на ова сочно сценарио заедно.

Фото: Профимедиа

5. Имаат „нечисти“ мисли

Жените за сексот фантазираа често, исто како и мажите, ако не и повеќе од нив. Би било добро тие желби да се претвораат во реалност, а тоа ќе се случи само под услов да му ги соопштат на партнерот. Само така заедно ќе уживаат во сексусалниот занес.

6. Глумат оргазам

Жените сакаат да им угодат на своите партнери. И самите мажи често зборуваат дека ги возбудува како нивните партнерки доживуваат оргазам. Жените знаат дека и со лажниот оргазам ќе ја вратат насмевката на лицето на својот човек и истовремено ќе го подигнат неговото его и самодоверба.

7. Уште се во контакт со некој свој поранешен партнер

Tој контакт најчесто го одржуваат преку социјалните мрежи, а тоа многу лесно може да се забележи кога жената го крие својот мобилен телефон или кога избегнува да видите некои нејзини работи на лаптопот.

Слични објави

Викторија Бекам ги воодушеви фановите со видео од минатото!

Еспресо

Нема теорија во овој страшен лик да го препознаете едниот од најубавите актери на светот! (ФОТО)

Еспресо

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Еспресо

Вознемирувачка снимка од убиството на глумицата: Потегнала лажен пиштол на полицијата, веднаш ја застрелале! (ВИДЕО)

Еспресо

Принцот Хари во опуштено издание: Разбушавен и со откопчана маица (ВИДЕО)

Еспресо

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Igor

Остави Коментар

4 × 2 =

Слични објави

Поранешниот сопруг на Меган Маркл очекува дете со богата наследничка (ФОТО)

Еспресо

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Igor

Селин Дион конечно ги освои критичарите со оваа комбинација! (ФОТО)

Еспресо

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Еспресо

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат

Кога тато изгледа подобро од синовите: Дејвид Бекам го покажа своето заносно тело (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо