ПОРАКА ОД БИВШИОТ: Не размислувајте што сака, туку решете го проблемот

Речиси и да нема човек на светот кој не се соочил со порака или повик од бившиот партнер по раскинувањето.

Во ваква ситуација треба самите да бидете свесни што сакате и очекувате и да процените какви компликации може да донесе вашиот одговор.

Ако сте добиле порака од поранешното момче, имате две опции:

Расчистете ги нештата

Имајте предвид дека можеби и му е здодевно и затоа ви пишал. Затоа не треба да трошите многу време за размислување што сака од вас, туку директно прашајте.

Игнорирање

Имате целосно право да ја игнорирате пораката од бившото момче, особено ако сте свесни дека тоа може да ве изнервира, повреди или на каков и да е начин да влијае врз психичкото здравје. Ако врската завршила цивилизирано, можете да се обидете да одговорите на најпријателски начин, но нема да направите грешка ако воопшто не пишете, ако не го сакате тоа.

НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Слични објави

Задолжително вклучете го во исхраната: 1 лажица дневно од овој зачин топи 10 кг за 3 месеци

Igor

Еве како да спречите претерано потење во топлите летни денови

Igor

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Igor

Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Igor

Првата холивудска диета ја измислила Џоан Крафорд за себе, но сите ја „држеле“: Еве како изгледала

Еспресо

Зелен чај како замена за кафе

Igor

Остави Коментар

три + 15 =

Слични објави

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо

Сочен и кремаст: Сварете го компирот на поинаков начин

Igor

Дизни ви подарува забава за целото семејство: Научете како оригинално да ги нацртате омилените јунаци! (ВИДЕО)

Еспресо

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Igor

НЕМА ЖЕНСКА ВАРИЈАНТА: Ова машко име е популарно на Балканот, но има тажно значење

Igor