Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо да го најдат вистинскиот маж.

Но погрешно е да бидете во врска со некого, само за да не бидете сами. Таквата врска е осудена на пропаст. Подобро е да сте сами отколку да сте во погрешно друштво. Подобро е да бидете сами отколку покрај човек кој не ве заслужува.

Поради тоа, останете сингл додека не најдете маж кој ги прави овие работи:

1. Останете сами додека не најдете маж кој ги одржува своите ветувања.

2. Останете сами додека не најдеме маж на кој ќе му недостигате кога нема да бидете до него.

3. Останете сами додека не најдете чесен маж, кој ќе биде отворен со вас.

4. Останете сами додека не најдете маж кој ќе сака да ги реши сите ваши заеднички проблеми во врската.

5. Останете сами додека не најдете маж кој ќе биде горд на вас.

6. Останете сами додека не најдете маж кој ќе ве поддржи и ќе ги брани вашите ставови.

7. Останете сами додека не најдете маж кој ќе прави да се чувствувате посебно секој ден.

8. Останете сами додека не најдете маж кој ќе ја заслужува вашата љубов!

Откако ги прочитавте сите овие работи сигурно си помисливте дека цел живот ќе останете сами?! Без грижа, нема да останете сингл, само исклучително важно е да се почитувате и да не си ги намалувате критериумите.

Слични објави

СЕКСУАЛЕН БИОРИТАМ: Погледнете на саат пред да „тргнете во акција“

Igor

Будимка Поповска – Буде: Сакам жени кои можат да направат пат таму каде што го нема

Еспресо

Зошто токму јајцето е симбол на Велигден – ова треба да го знаат сите христијани

Igor

Предимензионираното сако има главна улога: Модни комбинации кои ќе посакате да ги ископирате! (ФОТО)

Igor

Никогаш не оставајте шише со вода во автомобилот! Ова видео ќе ви покаже што може да се случи!

Еспресо

Озлогласена боја во кралското семејство: Дури ни кралицата Елизабета не ја носи!

Igor

Остави Коментар

9 + 4 =

Слични објави

Ова е најбараната ташна на светот, чини 525 долари и во моментов ја чекаат 120.000 луѓе!

Igor

Апстинирањето од секс е лошо за здравјето

Igor

Жени обрнете внимание – Ова се најголемите сексуални желби на секој маж!

Igor

Најлесен начин да ослабете – Режим на исхрана за сите што „мразат диети“

Еспресо

Роберт Патинсон: Да не беше „Хари Потер“ ќе бев пијанист!

Igor

Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Igor