Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Мажите повеќе од физичкиот изглед ги зашеметуваат само одредени особини и навики на жените.

Позитивен став, шарм и ведрина се нешто што мажите прво ќе го приметат. Постојат жени кои се физички привлечни според сите параметри, но мажите поретко ги бираат таквите. Личноста и карактерот е она што ги задржува мажите.

Научниците ја истражувале оваа тема и составиле список на работи на кои мажите „паѓаат“. Ова им е навистина битно кога станува збор за избор на партнерка.

ПОЗИТИВЕН СТАВ
Никој од нас не сака неинтересни луѓе и они кои во се гледаат проблем, па затоа и не е чудно што на врвот на листата се најде позитивен став. Жените кои имаат позитивен поглед на животот, често се насмеани и весели и лесно ги привлекуваат мажите.

Љубезните луѓе се секогаш популарни во ваквото опкружување.

ЕКСТРОВЕРТНОСТ И КОМУНИКАТИВНОСТ
Мажите сакаат отворени жени, оние со кои е лесно да се комуницира. Тие се потполно воодушевени од дами кои можат со саати да зборуваат на различни теми.

САМОДОВЕРБА
Оваа карактеристика ја однесе победата. Мажите самодовербата ја опишаа како најпривлечна особина која една жена може да ја има. Ги освојува ставот со кој говорат дека веруваат во себе, своите квалитети и способности.

Затоа сакајте се и ценете се себе си што е можно повеќе.

Слични објави

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor

Трите најчудни сличности на партнерите во долга врска

Igor

„Златна паста“ – Неверојатно моќен лек кој ги победува грипот, настинката и воспалението

Igor

Пронајдена е мртва во када пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Витни Хјустон, поп-дива со ангелски глас

Еспресо

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Еспресо

Господарка на тетоважите: Има 103 години и е мајстор за тетовирање

Еспресо

Остави Коментар

6 − 4 =

Слични објави

Како да познаете дали имате брз метаболизам?

Igor

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 совршени есенски трендови! (ФОТО)

Igor

Цветниот фустан на Кејт Мидлтон станува летен хит! (ФОТО)

Еспресо

Еве како САМИ си ја саботираме врската!

Igor

4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Igor

Истите фустани на девериците се РИМСКА ТРАДИЦИЈА, а причината за тоа е малку морничава

Igor