Кои хороскопски знаци можат најдолго без секс?

Ви претставуваме три хороскопски знаци кои најдолго можат да издржат без секс.

Погледнете, можеби вие сте еден од овие знаци…

 Бик

Успешно се контролираат. На страствените љубовници им е потребно повеќе време за да појдат во акција. Но ако премногу долго немаат секс, ја губат самоконтролата и бараат жртва за секс.

Рак

На Раковите апстиненцијата не им е проблем, иако се многу еротични личности. Немаат силна потреба за секс со задоволство ќе бидат сами отколку во врска поради секс.

Јарец

Тие се страствени, но имаат самоконтрола како ниеден друг знак. Не се сексуални зависници и своите партнери ги бираат внимателно. Затоа ја потиснуваат желбата за секс се додека не пронајдат партнер кои им одговара.

Слични објави

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо

„Злодело е да се покриваат овие гради“: Деколтето на Селма Хајек (53) го сруши интернетот (ФОТО)

Васко Спасоски

Мрежа на љубовта: Како хормоните контролираат кого и колку го сакаме?

Еспресо

Дневен хороскоп за 14. 02. 2020 – Девиците чувствуваат страв од започнување на нова врска

Еспресо

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Еспресо

Не сте свесни колку сте моќни: Славниот пар покажа неверојатен изглед, „пукаат“ од мускули (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 + 16 =

Слични објави

Лив Тајлер откри зошто и е непријатно на концертите на нејзиниот татко – „Тој прави работи од кои се срамам!“

Еспресо

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Еспресо

Партнерот ви е одличен, но не и во кревет? Што да направите?

Igor

Анастасија се исели од семејната куќа: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда (ФОТО)

Igor

Александра Грант за почетокот на врската со Кијану Ривс: Тоа беше фасцинантно! (ФОТО)

Еспресо

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Uncut gems“ е тензичен трилер кој ќе ве држи во неизвесност до самиот крај! (ВИДЕО)

Михаило Донев