Седум работи кои се случуваат кога сте во врска со најдобриот пријател!

Доколку ви се случи да се вљубите во најдобриот пријател, тоа навистина може да претставува несекојдневна ситуација. Во овие моменти ги анализирате вашите чувства и ризикот кој тие го претставуваат по големото пријателство, но едноставно не можете никако да си помогнете, бидејќи чувствата се посилни од вашата волја.

Со стапувањето во романтична врска со најдобриот пријател добивате многу работи, а најважна од сѐ е безусловната доверба. Сепак, постојат и некои работи кои ќе ги загубите во тој однос.

Дознајте на кои седум работи треба да посветите внимание доколку го послушате своето срце:

1. Секогаш знаете за што размислува

Не треба многу да се трудите за да ги прочитате мислите на вашиот најдобар пријател. Веќе знаете како тој размислува. Од друга страна пак, ако сте во врска со некој кој не го познавате долго време ќе треба да ја анализирате секоја ситница, додека со најдобриот пријател нема потреба од тоа.

2. Самата помисла на секс на почетокот ви е чудна

По толку разменети приказни за сите луѓе со кои сте биле во кревет, сега сте во ситуација кога треба и меѓусебно да станете интимни. Доволно ви е да направите пријатна атмосфера, низ насмевка да се впуштите во авантура, сѐ додека не настапи романса, кога сексот ќе стане веројатно и најдобриот кој сте го имале досега.

Фото: Профимедиа

3. Ќе посакувате денот да трае подолго 

На почетокот нема да бидете во состојба да се заситите еден од друг. Сега сте во можност да го правите сето она што сте го правеле заедно како пријатели, плус некои нови работи. Иако нема да сакате да се разделите, на крај ќе најдете време и за останатите драги личности во вашиот живот.

4. Постојано стравувате

Редовно ви се јавува страв да не ја загубите најважната личност во животот. Тој е и ваш пријател и партнер. Не е невообичаено да ве мачат мисли дека вашата врска можеби нема да успее. Побарајте совет од блиска личност до вас, мајка или пријател. Тоа сигурно ќе ве смири.

5. Планирањето на вечерата ќе ви биде полесно од кога било

Бидејќи сте навикнати заедно да ги споделувате оброците, нема да ви биде напорно да планирате средби и за време на вечерата, па дури и да се работи за нарачување на пица.

Фото: Профимедиа

6. Ќе почнете да посветувате внимание на својот изглед пред него, дури и ако тоа не сте го правеле од порано

Вашиот пријател ве има видено во најразлични изданија и пред него отсекогаш сте биле опуштени. Сепак, сега ќе почнете да внимавате на тоа да изгледате привлечно секогаш кога сте во негово друштво.

7. Вашата врска вреди

Никој никогаш нема да ве советува да се вљубите во најдобриот пријател поради ризикот кој тоа го претставува. Ако работите тргнат на лошо, веројатно ќе загубите некој кој бил важен дел од вашиот живот, но ако не биде така ќе го добиете речиси идеалниот партнер покрај себе. Поради ова, во животот ќе морате да носите одлуки кои на почеток можеби ќе ви изгледаат луди, но послушајте го своето срце.

Слични објави

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Еспресо

Прва заедничка фотографија од Тајланд: Анастасија и Ѓорѓе уживаат на базен, а нејзиниот израз на лицето многу кажува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили Ратајковски во минијатурно бикини не потсети зошто нејзиното тело е сон на многу мажи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Бред Пит ги запознал децата со новата девојка – Реакцијата на Анџелина е (не)очекувана

Слободен печат

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

Лековита чајна мешавина за проблеми со стомакот и нервозни црева

Еспресо

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Еспресо

Полуголата Нивес позираше на тераса, а со своите облини ја подгреа температурата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ја гризеше и бакнуваше по лицето: Водителката Лила откри со кого разменува нежности (ВИДЕО)

Васко Спасоски

По триумфот на SAG наградите може ли филмот „Паразит“ да дојде и до Оскар?

Еспресо

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски