Кои се најопасните сексуални пози?

При сексуалниот однос со партнерот треба да внимавате да не дојде до повреди, а некои од полунаведениве пози, иако се доста популарни, сепак тие се сметаат и за најризични. 

Погледнете за кои  пози станува збор: 

Каубојка

Ова е положба во која жената го „јава“ мажот и проблеми се случуваат кога тоа може да стане малку пожестоко, а мажот не може да ги следи движењата на телото.

Кучешки стил

Оваа поза е причина за фрактури на пениси во 41% од случаите. Во момент на страст пенисот може да настрада. Иако во него нема коска која може да се скрши, чувството е токму такво, а предизвикува и голема траума и болки.

Мисионерска положба

На второто место по фрактури на пенисот и повреди во гениталното подрачје е оваа поза, односно мисионерската положба која е најчеста при сексуалните односи. 

 

Слични објави

РЕПОРТАЖА: Што треба да видите ако патувате за Барселона

Слободен Печат

Лепа Брена и Боба на денот на вљубените во Црна Гора „меркаа“ јахта и се бакнуваа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нејзините облини ќе ве освојат: Погледнете ја Амбер, инструкторката за позирање (ФОТО)

Еспресо

Сакате некого? Потсетувајте го на тоа секој ден!

Еспресо

Домот на Пабло Ескобар: Луксузен хотел со бурно минато (ФОТО)

Еспресо

Албанската пејачка се соблече целосно гола за да го привлече вниманието на луѓето и да им упати важна порака (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × четири =

Слични објави

Драма во семејството на Синди Крафорд – Видео и фотографии кои го загрижија светот!

Еспресо

Ниту најголемите фанови не можат да поверуваат дека на оваа фотка е 50-годишната пејачка (ФОТО)

Еспресо

Детскиот хор од Чикаго со емотивно видео му посакаа среќа на Васил на Евровизија!

Васко Спасоски

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Славниот водител по 27 години брак и две деца објави дека е хомосексуалец! (ВИДЕО)

Еспресо

РЕЧЕНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОДОБРАТ СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ: Дали често ги слушате од својот партнер?

Igor