Зорбинг – екстремна забава и возбудлив спорт

Зорбинг е екстремен спорт кој е осмислен во Нов Зеланд во 1994 година и вклучува движење во сфера – најчесто направена од полупровидна пластика за една до три лица.

Profimedia
Profimedia

Најдобриот зорбинг вклучува спуштање по блага падина, но овој екстремен спорт може да се практицира и на рамни површини.

Во контролирани услови зорбингот е екстремен, но безбеден спорт. Во спротивно може да има кобни последици.

 

Zorbing – ekstremna zabava i uzbudljiv sport

Слични објави

АНА ИВАНОВИЌ го одврза ќесето: Подарок од 2 МИЛИОНИ ЕВРА за брат ѝ

Igor

ПОТВРДЕНО: Дикаприо и Де Ниро во новата драма на режисерот Скорсезе! (ВИДЕО)

Еспресо

Елена Ристеска со последната објава ќе ве расплаче: „Ќе те погоди како нож во гради кога ќе погледнеш кој е на сликата“ (ФОТО)

Igor

Црно, па не се гледа: Водителката Елена Стефановска во прекратко мини-здолниште! (ФОТО)

Igor

Влажна и изморена: Џеј Ло објави жешка фотографија од која нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Igor

Латино дивата повторно брилира: И со ролка на себе мами погледи! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

девет − седум =

Слични објави

ПОВТОРНО НЕСОГЛАСУВАЊА: Меган Маркл одбива желби на кралското семејство

Igor

Вереникот на Џеј Ло ја исплука Кајли Џенер: Џабе што е богата, глупава е како цигла (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Ќерката на Драган Бјелогрлиќ е вистинска убавица! Таа привлекува внимание каде и да се појави, а еве со што се занимава (ФОТО)

Igor

Актерка ЌЕ ЧИСТИ ТОАЛЕТИ во затвор: Се срами од своето дело и ќе ја издржи казната

Igor

Бритни Спирс објави ВИДЕО со јасна порака за психичката состојба

Igor

Ова се најатрактивните македонски блогерки на Инстаграм (ФОТО)

Igor