ЗБОГУМ ШТИКЛИ: Патиките го добиваат заслуженото место на тронот

Кога се во прашање формални пригоди, жените најчесто избираат чевли со висока потпетица, сандали или балетанки.

Но, кој помислуваше дека токму патиките ќе станат дел од формалниот дрес-код кај славните?

Сепак, новите модели на патики сè почесто ги гледаме на црвениот тепих, а многу познати дами решаваат да се појават во официјални пригоди носејќи ги наместо штикли.

патики
Фото Профимедиа

Слични објави

Нов потрес во кралското семејство: Таткото на Меган Маркл ќе сведочи против неа на суд!

Еспресо

Професија во подем: Сомелиер, стручњак кој знае сè за добрите вина.

Еспресо

Во емисија во живо водителката остана без предниот заб: Нејзината реакција ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Еспресо

Ја нарекуваа најубавата Италијанка, а денес има 65 години: Никој не може да одолее да не погледне во неа! (ФОТО)

Еспресо

Две нови панди дојдоа на овој свет! (ВИДЕО)

Еспресо

На свадба сте? ОВИЕ ГРЕШКИ СО ОБЛЕКАТА никако не смеете да ги правите

Igor

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Igor

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Igor

Измама од „1001 ноќ“: На лекар му продале Аладинова ламба за 41.500 долари!

Слободен печат

Нов летен тренд за мажи! Погледнете како изгледаат брокините, би се осмелиле да ги носите?

Еспресо

Се окози коза со „човечко“ лице, сега ја обожаваат како Бог (ВИДЕО)

Еспресо

Екатерина е најубавата баба во Европа: Русинката слободното време го минува во теретана и вози велосипед (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian