Вежби за совршено обликувани стомачни мускули (ВИДЕО)

Во последниов период сте држеле диета или пак сте намалиле некој килограм, а сепак вашиот виснат стомак не исчезнал, овие вежби ќе ви помогнат да го надминете тој проблем.

Сакате да ги намалите масните наслаги околу стомакот, кои ви предизвикуваат непријатно чувство и едноставно вашата најголема желба е да ги елиминирате.

Внимавајте на исхраната и избегнувајте ги намирниците кои предизвикуваат надуеност и гасови, а користете ги оние кои ја спречуваат надуеноста. Притоа консумирајте и намирници кои содржат голема количина на влакна и внесувајте поголеми количини на течности.

Основната вежба за стомачните мускули ќе ви овозможи да го затегнете стомакот, но таа е насочена само кон одредена група на мускули. Затоа следете го видеото и активирајте ги сите групи на мускули на стомакот.

Дадете го максимумот од себе! Среќно!

Слични објави

Вака изгледа кога Ели Саб ќе ја дизајнира венчаницата за својата снаа (ФОТО)

Igor

Есенски парчиња облека кои совршено им прилегаат на дамите со заносни облини (ФОТО)

Igor

Штом ја носела Кејт Мидлтон, сите сакаат да ја имаат: Светот полуде по маската од 15 фунти

Еспресо

ФОТО: Откриена тајната на мистериозните монолити – „Ние ги поставивме, а сега можете и да ги купите“

Еспресо

Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

Еспресо

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

три + дваесет =

Слични објави

НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ за сос за сите видови месо и риба

Igor

Пусти лаги душа ми исушија

Анита Митровска

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Igor

Казнета француската уметница што се соблече гола пред светилиштето во Лурд (ФОТО)

Еспресо

Во Вухан отворен забавниот парк: Ролеркостерот полупразен, на рингишпилот зафатена секоја втора столица (ФОТО)

Еспресо

Тамара Тодевска во друштво на најинспиративните жени од Балканот!

Еспресо