Три грешки кои ги правите кога купувате сандали со штикла

Како и за сè друго во животот, така и при изборот на сандали со високи потпетици може да се направат грешки.

Од друга страна, убавиот модел на сандали со штикла може да направи да изгледате уште поатрактивно и посекси. Меѓутоа, лошиот избор на овој тип обувка може да го има сосема спротивниот ефект.

Ова се трите најчести грешки кои можете да ги направите при купување сандали со штикла:

Купувате сандали наутро

Сандали, но и кој и да е друг тип на обувка, се купува во подоцните часови, кога стапалата се малку отечени.

Не обрнувате внимание на материјалот

Што поприроден материјал, толку обувката полесно се прилагодува на стапалото. Сандали од вештачка кожа и пластика и други евтини материјали може само да ве стегаат и да ви направат рани.

Не ги обувате и собувате по неколкупати

Колку и да ви се чини ова нелогично, потребно е по неколкупати да го направите ова, за да се разлабави материјалот.

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Слични објави

Црно-бел предизвик на социјалните мрежи против родово базираното насилство

Еспресо

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Еспресо

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Igor

Колку килограми треба да имате според висината (ТАБЕЛА)

Igor

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

5 × четири =

Слични објави

Се мажи принцезата Беатрис: Единствената кралска венчавка која нема да биде емитувана на телевизија

Еспресо

Слатки кифлички со џем од сливи (РЕЦЕПТ)

Igor

Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Еспресо

Домашна чорба од домати

Igor

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Еспресо

Ботоксот не ви е потребен повеќе – Оваа маска ќе го „испегла“ вашето лице

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian