Три БЕСПЛАТНИ нешта кои славните ги користат за блескав тен

Покрај шминката и козметичката нега, дури и славните користат бесплатни природни трикови за да имаат блескав и изедначен тен.

Шминкерите исто така може да дадат одредени насоки како да успеете да постигнете сјај и хидратација на кожата, особено на лицето.

Масажа

Масажата на лицето не е нешто ново во светот на козметологијата. Она што можеби ќе ве изненади е и дека професионалните шминкери и козметичари применуваат масажа со кружни движења и штипкање. Со ова се поттикнува циркулацијата. Практикувајте ја пред да нанесете шминка.

Коцки мраз

Кога на лицето имате црвенила и траги од умор, пристапете кон терапија со мраз. Земете коцка мраз и со кружни движења масирајте го целото лице. Овој метод можете да го надградите со смрзнување зелен чај или вода со краставица, за дополнителна нега.

Топла купка

Топлата купка е идеална за нега веднаш по отстранувањето на шминката. На овој начин се отвораат порите и природно се чистат од можните остатоци од шминка.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Исповед на сурогат мајка: Од првите две бремености си купив стан, од третото куќа и два автомобила

Еспресо

Ја нарекуваат балканска кралица на ТикТок, а ја следат 1,5 милиони луѓе (ВИДЕО)

Еспресо

Американска компанија измислила градник кој спречува брчки на деколтето (ФОТО)

Igor

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Постои само една земја во светот каде Божиќ не се слави ниту на 25-ти декември ниту на 7-ми јануари

Еспресо

Летна маска за лице – Пробајте ја маската од сливи, евтина а максимално делотворна

Igor

Оригинален пица бурек (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

8 + 11 =

Слични објави

Првпат во историјата Италијански „Вог“ со бела насловна: Белата боја не е предавање, туку празен лист што чека да биде испишан

Еспресо

Работи кои може да се случат со вашиот организам доколку секој ден пиете чај

Еспресо

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Igor

На аукција рачно напишана минијатурна книга за „Хари Потер“: Се очекува да достигне цена од 180.000 долари (ФОТО)

Еспресо

Прекрасната Алексија ќе биде ваша вистинска мотивација за тренинг! (ФОТО)

Еспресо

Брз колач со кајсии

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian