Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Локни? Доколку толку многу сакате локни ви нудиме одличен трик како најбрзо и најубаво да ги направите.

Доколку имате права коса и немате време да отидете на фризер, а сакате да имате локни како оние од салоните за убавина, наједноставниот и најбрз начин да ја добиете оваа посакувана фризура е користењето на пеглата за коса.

Оваа метода за стилизирање на косата е се поопуларна меѓу девојките, а саканата фризура ќе ја добиете за помалку од 15 минути.

Најдобро е да имате пегла со керамички греачи, бидејќи таа најмалку ја оштетува косата.

Погледнете го видеото со детални упатства…

Слични објави

Шест начини на кои Русите се борат против мамурлакот: Едниот го користел и царот Николај II

Слободен печат

Исаура од „Преспав“ ги урива стереотипите вкоренети во нашето општество

Еспресо

Пусти лаги душа ми исушија

Анита Митровска

Постојат најмалку 56 начини: Еве за што се во домот можете да ги употребите пластичните шишиња (ВИДЕО)

Еспресо

Необичната ЉУБОВНА ПРИКАЗНА на Цеца Ражнатовиќ: „Јас него го викав Буцко, а тој мене Цецко“

Igor

Длабоко деколте, шлиц, проѕирен корсет: Синоќа црвениот тепих го запалија НАЈФАТАЛНИТЕ жени (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Остави Коментар

3 + Шестнаесет =

Слични објави

КАКО ЧОВЕК – Кога ќе видите како ова куче вежба јога, ќе ги протриете очите неколку пати! (ВИДЕО)

Еспресо

Неверојатно вкусен мус од кафе

Igor

Тамара Тодевска во друштво на најинспиративните жени од Балканот!

Еспресо

За само 5 секунди откријте дали и колку сте под стрес

Слободен печат

Одличен предлог за денешниот ручек: Пикантни крцкави крилца од рерна (РЕЦЕПТ)

Igor

Свештеник со пиштол на вода делеше благослов: Првобитната идеја ми беше да се направи нешто за децата

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian