Сакате обликувани нозе и задник? Правете ја оваа вежба секојдневно (ВИДЕО)

Оваа искусна инструкторка објаснува како да ја изведувате оваа вежба – скокови без опасност, доколу имате слаби колена.

Секое експлозивно движење, како што е овој скок, е одлично за изградба и одржување на брзите мускулни влакна.

Токму тие влакна овозможуваат повеќе сила за време на вежбањето, а потребни се за секојдневното движење и важно е да ги одржувате во форма.

Во видеото можете да видите како правилно да го изведете скокот, вежба која ќе ги обликува нозете и задникот и ќе ви помогне во загубата на вишокот килограми.

Ако имате слаби колена, доволно е малку да ја измените вежбата и ќе постигнете еднакво добри резултати. Наместо да изведете скок, движете се брзо и подигнете се на врвот на ножните прсти. Истовремено подигнувајте ги рацете над главата.

Слични објави

Додека Италија е под карантин, каналите во Вениција закрепнуваат! (ВИДЕО)

Еспресо

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо

Пет земји во Европа што немаат свој аеродром: До нив никако не можете да стигнете со авион

Еспресо

Време е за тинтрање!

Анита Митровска

Која била Мулан? Легенда за кинеската воинка, спретна со мечот, а нежна како магнолија

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + тринаесет =

Слични објави

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Igor

Како изгледа патувањето со авион денес?

Еспресо

Домашен сапун кој ги отстранува сите влакна, заборавете на восокот и бричевите (РЕЦЕПТ)

Igor

Тука можете да дознаете дали кучето умира во некој филм

Еспресо

Шокантна анализа на снимка од Марс: Според експертите тоа се подземни гаражи за НЛО, а ги има и на Земјата (ВИДЕО)

Еспресо

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Igor