Природен рецепт за брзо потемнување

Овој рецепт за домашно масло се први многу едноставно и брзо, а ќе ви помогне брзо да добиете прекрасен тен.

Ова лето конечно ќе имате прекрасен бронзен тен на кој сите ќе ви завидуваат.

Ви претставуваме рецепт за домашно масло за сончање кое се прави брзо и лесно, а дава феноменален ефект.

Состојки: 3 дл маслиново масло, 2 моркови, 6-7 млади ореви.

Подготовка: Во стаклена тегла изрендајте го морковот, исецкајте ги оревите и прелијте ги со маслиново масло. Добро затворете и оставете ја смесата најмалку 4 недели, најдобро би било 40 дена, да отстои на сонце.

Повремено протресете ја теглата. Кога ќе помине потребното време, процедете и добиеното масло ставете го во шишенце со прскалка.

Со оглед на тоа што овој препарат не штити од штетните сончеви зраци, односно, нема заштитен фактор, пред да го нанесете ставете заштитен фактор, па по половина час напрскајте се со маслото.

За два дена ќе забележите како ќе започне да се појавува прекрасниот бронзен тен, а вашата кожа истовремено ќе биде мека и нахранета.

Слични објави

Оваа мачка стана хит со своето скокање, а погледнете по што е посебна! (ВИДЕО)

Еспресо

Шокантна анализа на снимка од Марс: Според експертите тоа се подземни гаражи за НЛО, а ги има и на Земјата (ВИДЕО)

Еспресо

Дајте им предност на билките: Босилек, рузмарин и магдонос, зачини што го штитат здравјето

Еспресо

Неверојатнатата Елин со својата фантастична фигура ги руши стереотипите (ФОТО)

Еспресо

Необична глетка: Лисица и мачка си играат среде улица! (ВИДЕО)

Еспресо

ВАКА ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ИДЕАЛНАТА ЖЕНСКА ФИГУРА: Многумина нема да се сложат, но НАУЧНИЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

11 + 1 =

Слични објави

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Igor

Заборавивте важен багаж? Список на предмети што Ви требаат за на одмор

Еспресо

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Igor

Mind detox: Време е за одмор од токсичните пријатели

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian