Одлична и практична фризура која ќе ја сакаме во оваа сезона (ФОТО)

Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична опција.

Иако се популарни високите пунџи, и со задоволство ги носиме, во последно време се повеќе внимание привлекуваат и ниските.

Станува збор за фризура која е популаризирана во Шпанија, но и други медитерански земји, а нејзините правила се секаде исти: едноставност и практичност.

За успешно да стилизирате ниска пунџа, потребно е да имате нешто подолга коса за да можете уредно да ја соберете. Секогаш можете да ја украсите и со интересен детал, како ластиче, шнола, некој накит и сл.

Погледнете ги идеите…

View this post on Instagram

Bodrum ve parmak arası🥂 #hellocanımyaz

A post shared by Nur Bilen Yavuzer (@nurbilenyavuzer) on

Слични објави

Како вереничкиот прстен кој беше наменет за Меган Маркл се најде на раката на Кејт Мидлтон?

Еспресо

Нејзиниот одлично обликуван задник ги излудува сите мажи ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Италија, Турција, Франција: Каде ЛЕТУВАА познатите Македонки (ВИДЕО)

Igor

Меган Маркл е нејзин идол – Хелен досега потрошила илјадници долари за да изгледа како неа! (ФОТО)

Еспресо

Во недостаток на храна, поларните мечки се јадат едни со други: Некои ги јадат и своите младенчиња!

Еспресо

Нејзината „Крвава бајка“ остана симбол на цела една нација: Десанка Максимовиќ, скромна поетеса со голема душа

Еспресо

Остави Коментар

дваесет − седум =

Слични објави

Нејзиниот одлично обликуван задник ги излудува сите мажи ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Скромниот домар секој ден пиел кафе во болницата: Кога починал семејството ја дознало неговата тајна

Еспресо

Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

Еспресо

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Еспресо

Смртта на Британи Марфи е една од најголемите мистерии: Испливаа нови теории за трагично настраданата глумица

Слободен печат

Шарлиз Терон објасни како ги воспитува децата и зошто нејзиниот син носи фустани

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian