Нова плус-сајз манекенка која со своите фотки во костим за капење го „разгоре“ Инстаграм (ФОТО)

„Pretty Little Thing“, познатиот бренд на костими за капење, ја ангажирал плус сајз манекенката Ирена Дрези за својата нова кампања.

Ирена носи конфекциски број 44/46 и со задоволство се соблекла во костими за капење, а нејзините фотографии се споделени на Инстаграм.

Фотографиите од плус сајз манекенката собрале повеќе од 100.000 лајкови и илјадници коментари на Инстаграм, но има и такви кои сметаат дека е премногу крупна за да рекламира костим за капење.

View this post on Instagram

Buenos Días☀️ #tenerife #bodypositive

A post shared by IRENA DRÉZI (@irenadrezi) on

Ирена поради оваа кампања може да стане новата плус сајз сензација. На Инстаграм ја следат 140 илјади корисници и на многу фотографии гордо ги покажува своите стрии, целулитот и своите облини.

Дали ви се допаѓа или сепак ова се малку премногу облини?

Слични објави

5 интересни приказни што не сме ги слушнале на часовите по историја: Цезар го киднапирале пирати, а тој ги довел до лудило

Еспресо

Компири со колбаси и сланина

Igor

Познатите блогерки како инспирација: Фустани и наметки за на плажа во кои ќе заблескате (ФОТО)

Igor

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Еспресо

Пекарски ѓувеч

Igor

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

единаесет + 15 =

Слични објави

На неа се и стои одлично: Џенифер Лопез го врати во мода трендот од 90-те во голем стил (ФОТО)

Igor

Најнапорен период од годината – во неделата пред Божиќ губиме 21 час од спиењето

Слободен печат

Луѓе од целиот свет му испраќаат подароци, ова е папагалот Хуго од Сплит кој засега знае „само“ 2000 зборови (ВИДЕО)

Еспресо

Шармантната пејачка има намера да остане бремена од непознат човек!

Слободен Печат

Компири со колбаси и сланина

Igor

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian