Нов летен тренд за мажи! Погледнете како изгледаат брокините, би се осмелиле да ги носите?

Заборавете на шорцевите и „спидо“ купаќите – ова е новата верзија на бикини за мажи. Ви ги претставуваме брокините!

View this post on Instagram

Draw me like one of your French Fries. #brokinis

A post shared by Brokinis (@brokinis) on

Жените сакаат да носат едноделни костими за капење кои одговараат на различни облици на тело, а сега таа можност ја добија и мажите – во форма на брокини.

Чад Саско и Тејлор Филд од Торонто се креатори на брокините, а нивна инспирација биле „дивите ергенскии забави и трикоата што ги носат борачите“. Тие се сериозни во намерата да ги убедат мажите да го земат ова парче за на плажа, иако на многумина ќе им изгледа како голема шега.

View this post on Instagram

Docks out for the boys #brokinis

A post shared by Brokinis (@brokinis) on

„Почнавме да контактираме со малопродажни места. Работиме на фотографии и видео записи, ќе објавиме реклами, а потоа ќе преминеме на малопродажба“, вели Саско.

Според нив брокинито е вистинскиот моден избор за фестивали и забави, а првенствено е наменет за луѓе кои сакаат да се забавуваат и кои не сфаќаат сè премногу сериозно.
„Летово не е идеално да се лансира брендот поради ковид-19, но брокините би можеле да бидат одличен начин да ги задржите луѓето на еден метар од вас“, се шегуваат креаторите.

Сите се сеќаваме каков „бум“ направи Борат со неговата позната неонски монокини – па којзнае, можеби наскоро ќе видиме и брокини на плажите.

Слични објави

Аксесоар без кој ниту една зима не може да пројде? Вака се носи „оверсајз“ шалот оваа сезона! (ФОТО)

Igor

Ова се најнеобичните новогодишни елки на светот: Човечката фантазија нема граници! (ФОТО)

Теодора Циклевска

Студиите докажаа: Работењето од дома носи помалку стрес, а поголема продуктивност

Еспресо

Сите жени од стил сега носат облека во оваа боја! (ФОТО)

Igor

За сите кои работат од дома: Дали помалку се туширате или можеби сте голи?

Еспресо

Дајте им предност на билките: Босилек, рузмарин и магдонос, зачини што го штитат здравјето

Еспресо

Остави Коментар

единаесет − шест =

Слични објави

Милионите буквално му паднале од небо – Жежок камен вреден 1,5 милион евра му го пробил кровот и слетал во дневната

Васко Спасоски

Бидете си себеси приоритет, од тоа зависи вашето здравје

Еспресо

Бабичка насмеа милиони луѓе во светот (ВИДЕО)

Еспресо

Од короновирус почина свештеникот што тврдеше дека Бог е поголем од вирусот

Еспресо

Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Еспресо

Доктор за пример: Им става инекции на децата, а тие од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian