МОДНА ИНСПИРАЦИЈА: Што носат познатите дами на плажа (ФОТО)

Познатите дами овие денови покажаа дека комплетно се подготвени за на плажа.

Освен затегнатото тело, покажаа и совршени модни комбинации и одлични костими за капење.

Доколку се уште немате идеја што да понесете на море, можеби токму тие би ви послужиле како инспирација.

https://www.instagram.com/p/BzsbC-qHNaB/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BzdaRj9H6r-/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

🖤 @catwalk_connection

A post shared by LEYLA HAJROVIC (@leylahajrovic) on

View this post on Instagram

"You start dying slowly ; if you do not travel, if you do not read, If you do not listen to the sounds of life, If you do not appreciate yourself. You start dying slowly : When you kill your self-esteem, When you do not let others help you. You start dying slowly ; If you become a slave of your habits, Walking everyday on the same paths… If you do not change your routine, If you do not wear different colours Or you do not speak to those you don’t know. You start dying slowly : If you avoid to feel passion And their turbulent emotions; Those which make your eyes glisten And your heart beat fast. You start dying slowly : If you do not change your life when you are not satisfied with your job, or with your love, If you do not risk what is safe for the uncertain, If you do not go after a dream, If you do not allow yourself, At least once in your lifetime, To run away from sensible advice. You start dying Slowly.~ ~Pablo Neruda

A post shared by Naida (@kundurovic) on

View this post on Instagram

🧡 @revolve #revolvesummer

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

 

Слични објави

Ева Лонгорија во МОДЕЛ НА ПАНТОЛОНИ кои ќе ја одбележат есенската и зимската сезона (ФОТО)

Igor

Направете сами домашен сув шампон за коса

Igor

За 60 дена потполно сам ја изградил куќата која располага и со голем базен! (ВИДЕО)

Еспресо

21 милион прегледи: Хит снимка покажува како танцот се менуваше низ децениите (ВИДЕО)

Еспресо

Домашен сапун кој ги отстранува сите влакна, заборавете на восокот и бричевите (РЕЦЕПТ)

Igor

Јапонски деликатес: Палачинки Окономијаки

Igor

Остави Коментар

5 × четири =

Слични објави

Нов застражувачко бизарен тренд: Влакна од носот! Ставаат дури и маскара на нив (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Igor

Едноставно, а софистицирано: Кралицата Летиција во фустан на преклопување кој треба да го има секоја дама! (ФОТО)

Igor

Плетен костим за капење: Преубав, единствен, женствен, романтичен

Igor

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо

Реставрирал историска слика од Богородица, па ја искасапил до непрепознатливост

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian