Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Без оглед дали ја сакате или не Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се повеќе се претвора во вистинска модна икона.

Нејзиниот стил е ограничен со должностите кои ги има откако стана член на кралското семејство и често е на мета на медиумите поради неприкладни комбинации како фармерки или фустан без ракави, но на тој начин таа го гради својот приватен стил и така доаѓа до израз.

View this post on Instagram

Good morning 💗💗

A post shared by Duchess of Sussex (@sussex.meghan) on

Парчињата облека кои ќе ги видите во продолжение можеби ги имате во ормарот, но доколку ги немате, купете си ги, нема да се покаете, совршено се вклопуваат во секоја прилика.

Големи очила

View this post on Instagram

Kate 😍Meghan

A post shared by Prince Harry, Duke of Sussex (@princeharry_2018) on

Мантил

https://www.instagram.com/p/B0OGzRBn4Gb/?utm_source=ig_embed

Класично сако

View this post on Instagram

هل تذكرون هذه الإطلالة لميغان ماركل؟ كانت من أجمل إطلالات الدّوقة التي ارتدتها على الإطلاق وأكثرها عصرية.. فُستان أوف وايت مُخطط طوليًا ومزيّن بالأزرار المزدوجة، مع حقيبة ارتدها بطريقة الكروس بودي، ووضعت بليزر أسود على كتفيها على طريقة فتيات حديد، وانتعلت كعبًا مودرن، فكانت التّوليفة شيك وأنيقة بطريقة لا توصف.. تُدرّس في كُتب الفاشون. • • • • #ميغان_ماركل #دوقة_ساسكس #ستايل #موضة #ازياء #meghanmarkle #duchessofsussex #style #fashion #moda #modernity

A post shared by ميغان ماركل (@meghanmarkle_arabic) on

Миди фустан

View this post on Instagram

💙💙💙 @meghanmarkle_official

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

Нуд салонки

https://www.instagram.com/p/BzAUUMjn4Z_/?utm_source=ig_embed

Слични објави

Пијаната гастарбајтерка ги скара Србите, нема да ви се верува што возеше во багажникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа имот на кој ќе живеат

Еспресо

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Еспресо

Како да препознаете чист природен мед?

Igor

Милијардер бара девојка на која ќе ѝ ја покаже Месечината

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − петнаесет =

Слични објави

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Igor

Лејла Рамковска: Со јогата научив како да го насочам умот во моја полза (ФОТО)

Еспресо

Бел градник под бела маичка? Размислете уште еднаш!

Igor

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Igor

Почина кинеската студентка која со години се грижела за болниот брат со само 39 евра месечно

Еспресо

Брзо и лесно отстранете ги непријатните мириси од фрижидерот

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian