Компири со колбаси и сланина

СОСТОЈКИ:
3 главици кромид
1 праз
4 колбаси
100 гр сланина
5 компири
4 дл павлака
2 јајца
сол
бибер

ПОДГОТОВКА:
Компирите се варат, се цедат и се лупат. Потоа се сечат на кругови.

Кромидот, празот и сланината се сечат на ситни коцки, па се пропржуваат на масло.

И колбасите исто така се пропржуваат.

Во огноотпорен сад се става малку масло, па се редат компирите, па смесата со кромидот, празот, сланината и колбасите одозгора.

Посебно се мати павлаката со јајцата, се додава сол и бибер и се става одозгора.

Се пече на 200 степени во претходно загреана рерна додека не порумени.

Слични објави

Изгледај како од МИЛИОН ДОЛАРИ: Модни трикови за луксузен изглед (ФОТО)

Igor

5 тајни на холивудските ѕвезди за диета која делува

Igor

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Мистериозно суштество на среде пат: Пола риба, пола алигатор – жителите во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Еспресо

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − дванаесет =

Слични објави

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Ова е најлудото запросување кое некогаш сте го виделе: До солзи ќе ве насмејат зборовите со кои ја запросил! (ВИДЕО)

Еспресо

Девојки, ова е за вас: Еве како да се облекувате есенва (ФОТО)

Igor

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо

Како политичарите го пополнуваат слободното време: Макрон ужива во караоке, Меркел во готвење

Слободен печат

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian