КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Состојки:

4 јајца
300 гр чоколадо
Овошје по избор

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 170 степени.
На пареа стопете 200 гр чоколадо. Одвојте ги белките од жолчките. Со миксер изматете ги белките да формираат цврста пена.
Во растопеното чоколадо ставете ги жолчките, една по една и матете со жица. Потоа наизменично додавајте ги белките и мешајте.
Смесата ставете ја во подмачкан плех или плех обложен со хартија за печење.
Печете околу 30 минути.
Кога колачот малку ќе се олади, прелејте го со останатите 100 гр растопено чоколадо, а одозгора наредете овошје по избор.

Слични објави

Во тренд е џиновски цвет!

Igor

Ова се најатрактивните македонски блогерки на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Сексуалните апетити на најпосакуваните жени во светот 3: Мата Хари одела во јавна куќа за да се одмори

Слободен Печат

Југословенката на која Пикасо ѝ го уништи животот: Мажите се крадци на идеи, а Пикасо е голем грабливец (ФОТО)

Еспресо

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа имот на кој ќе живеат

Еспресо

Џен Селтер е дама која мотивира милиони луѓе ширум светот!

Еспресо

Остави Коментар

15 + 10 =

Слични објави

Првпат во историјата Италијански „Вог“ со бела насловна: Белата боја не е предавање, туку празен лист што чека да биде испишан

Еспресо

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Еспресо

Ви се скрши ноктот? Без грижа имаме решение кое ВЕДНАШ ќе ви помогне! (ВИДЕО)

Igor

Шпанец во ритамот на Квин ја чистеше терасата и ги забавуваше соседите (ВИДЕО)

Еспресо

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Еспресо

ЛЕТНАТА НЕГА на лицето е многу важна – не заборавајте ја

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian