Како да ги исушите лакираните нокти за само 1 минута?

Колку пати ви се случило да ги лакирате ноктите и потоа во наредните неколку часа да не можете да сработите ништо, ние ви нудиме начин кој ќе ви помогне брзо да ги исушите.

Сигурно ќе одговорите дека не го знаете бројот. Секако, најважен фактор за тоа е квалитетот на лакот и колку слоја сте нанеле. Во оваа прилика со вас ќе споделиме природно средство кое секогаш ќе ви се најде при рака и ќе ви помогне за минута да ви се исуши свежиот маникир.

Испробајте го овој метод и исушете го лакот за нокти за помалку од една минута на брз, лесен и едноставен начин.

Потребно ви е:

  • длабок сад
  • вода
  • неколку коцки мраз

Постапка:

1. Пред да започнете да ги лакирате ноктите, во плитка чинија нанесете ладна вода и неколку коцки мраз.

2. Излакирајте ги ноктите и кога ќе завршите ставете ги прстите во садот со водата и мразот.

3. Задржете ги прстите во садот околу една-две минути, а потоа извадете ги. Лакот ќе биде супер исушен, а вашите нокти прекрасни какви што сте ги посакувале.

Напомена:

Процесот на ова сушење зависи од лакот кој го користите и од тоа колку слоеви имате нанесено.

Слични објави

Брутални изјави на д-р Хаус што ќе ве освестат, но и ќе ве насмеат: Ако никој не ве мрази, очигледно правите нешто погрешно!

Еспресо

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Igor

Сопственичка глуми дека консумира храна пред кучиња, а нивната реакција е урнебесна (ФОТО)

Еспресо

Компанијата Verzion успеа со 5G мрежата во САД! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Имал 317 кг и му се заканувала смрт – Решил да го сврти животот наопаку и ослабнал 127 кг

Еспресо

Овие луѓе снимиле несекојдневни случки на сигурносните камери (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

8 − 3 =

Слични објави

Свадба меѓу демонстранти: Пар се венчаше на протестите во Филаделфија (ФОТО)

Еспресо

Тој е готвач од елитен ресторан, а сега готви храна на бездомниците (ФОТО)

Еспресо

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо

Ова е новиот вознемирувачки тренд на запознавање!

Еспресо

Кога е време да дадете отказ и да си заминете?

Еспресо

Реставрирал историска слика од Богородица, па ја искасапил до непрепознатливост

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian