Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Нашиот надворешен изглед, во кој спаѓаат изборот на облека, фризурата, носењето шминка или не, бојата на косата и слични параметри, многу често зборува и за тоа какви сме однатре.

Многумина од нас можат да потврдат дека кога избираат нешто што не е типично за нив, може да им го уништи целиот ден. Тоа може да биде некое ново парче облека или променет начин на шминка.

Многу девојки и жени често се прашуваат која нијанса на кармин да ја одберат? Дали да одат на сигурно или да експериментираат со модерните бои и тонови? Одговорот на ова прашање е дека треба да го изберат она што најмногу им се допаѓа и што е типично и лично за нив.

Прочитајте што изборот на боја и нијанса на кармин зборува за вас:

Црвена

За секоја жена има нијанса на црвен кармин, само треба да ја пронајде вистинската. Изразено црвениот кармин се поврзува со сексуална конотација и е симбол на сексуалност и енергичност.

Темно црвен или виолетов

Ако избирате ваква нијанса, вие сте перфекционист со цврст карактер, кој никогаш не презема чекор без претходно добро да го смисли.

Розова

Светлите розови нијанси асоцираат на наивност и невиност, додека пак поинтензивните оддаваат впечаток на смела жена која знае каде цели.

Корална нијанса

Многу забавни и ентузијастични личности, кои се навикнати повеќе да добиваат дури и со најмалку вложување.

Боја на кожа (nude)

Тие се сериозни личности, кои даваат важност на секој настан од нивниот живот. Се трудат максимално да ја искористат секоја прилика.

Портокалова

Портокаловиот кармин е симбол на смели и весели и добро расположени жени.

Доколку немате една конкретна омилена нијанса, следете ги своите избори. Ќе забелжите дека често ја нанесувате бојата која е во склад со вашето моментално расположение.

Нанесете МАТ КАРМИН без ризик за сушење на усните и нивно пукање

Слични објави

ХРАБРО И НЕСЕКОЈДНЕВНО: Би носеле ли „превртено“ омбре?

Igor

Ова мало куче вреска додека ја гледа омилената серија (ВИДЕО)

Еспресо

Во светот можеби не е, но за нас е бизарна храна: Змии, желки, пајаци, лилјаци…

Еспресо

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Igor

Џен Селтер е дама која мотивира милиони луѓе ширум светот!

Еспресо

Доктор за пример: Им става инекции на децата, а тие од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

единаесет + петнаесет =

Слични објави

Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Igor

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Igor

Пие човечка крв, избегнува светлина и работи од 9 до 17: За себе тврди дека е вампир стар 600 години (ФОТО)

Еспресо

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Igor

За да бидете во тренд набавете си некои од овие ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian