ХИТ МЕЃУ ЖЕНИТЕ: Домашна крема која ги елиминира брчките за само 7 дена

Нејзина најголема предност е тоа што се состои од состојки кои се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за сите типови на кожа.

Брчките се неизбежна појава кај секоја личност. Жените вообичаено користат бројни креми како би ја спречиле нивната појава, но дури ниту најскапите креми не може да ви гарантираат потполно ослободување од брчките.

Меѓутоа, постои крема која што може да си ја направите сами, а која што одлично ја хидрира вашата кожа, ги елиминира брчките и го забавува стареењето на кожата. Нејзина предност е тоа што состојките се потполно природни и безбедни, и тоа што е погодна за секаков тип на кожа.

Резултатите се видливи веќе за само 7 дена, затоа направете ја оваа крема сами и израдувајте ја својата кожа!

Состојки: 1 лажица бадемово или маслиново масло, 1 жолчка, 1 мала лажичка мед и 2 лажички вазелин.

Подготовка: Растопете го вазелинот со помош на водена пареа. Тој процес може да потрае неколку минути. Потоа во него додадете ги и останатите состојки. Сето тоа добро промешајте го се додека да добиете хомогена маса. Вашата крема е готова!

Може да ја чувате во кутија од некоја стара крема.

Мачкајте ја со лесни движења, масирајќи ја кожата. После 30 минути може да го отстраните вишокот крема со влажно марамче.

Напомена: Потребно е повеќе од еден час за кремата да впие во кожата, па токму затоа се препорачува да ја мачкате на лицето најмалку два часа пред спиење. Кремата чувајте ја во фрижидер.

Слични објави

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Еспресо

СПОЈТЕ ГИ ДЛАНКИТЕ: Она што го гледате зборува најмногу за вашата љубов

Еспресо

Наизглед неспоиво: Сите трендсетерки полудеа по овој интересен аутфит! (ФОТО)

Igor

Неколку методи на Никола Тесла за зголемување на продуктивноста

Еспресо

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Еспресо

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor

Остави Коментар

6 + 19 =

Слични објави

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо

43-годишна мајка на четири деца прогласена за најубавата жена во светот (ФОТО)

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Еспресо

Најдобрата пријателка на Кајли Џенер гордо ги покажува своите неверојатни облини (ФОТО)

Еспресо

Познатите блогерки како инспирација: Фустани и наметки за на плажа во кои ќе заблескате (ФОТО)

Igor

Сличноста со Меган ја направи ѕвезда на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian