Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Ова лето ќе го означи враќањето на лоб, боб и пикси фризурите…

Има ли подобро време за промена на фризурата од летото?

Скратувањето на косата го излуде Холивуд, а познатите холивудски фризери кажаа дека трендот на кратки фризури допрва треба да се очекува.

Бидете одважни, направете промена! Изберете пикси или боб, шишки или прамени, локни или бранови.

Познатите глумици го најавија повратот на кратката коса на неодамна одржаниот настан Мет Гала. Доколку веќе се предомислувате, овде можете да најдете некоја идеја.

View this post on Instagram

Ella Balinska Credit: Getty #metgala2019 #metgala

A post shared by Met Gala (@themetgalaofficial) on

View this post on Instagram

And it begins.. #tiff

A post shared by @ margotrobbie on

Слични објави

Мајка повикала полиција бидејќи немала со што да го нахрани бебето – Еве што сториле полицајците среде ноќ!

Еспресо

Колку килограми треба да имате според висината (ТАБЕЛА)

Igor

Пред почетокот на кризниот состанок: Принцовите Хари и Вилијам се огласија со заедничко соопштение

Слободен печат

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Зоро, Попај и Шерлок Холмс биле вистински личности!

Еспресо

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

19 − 18 =

Слични објави

Голи сандали: Ова е најголемиот моден тренд за ова лето! (ФОТО)

Igor

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

Igor

Научник успеал да дознае: Вашиот месец на раѓање ги носи овие болести!

Васко Спасоски

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Igor

КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Igor

ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian