Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Вистинско летно освежување… одличен летен принт!

Станува збор за цветниот принт кој ги излуде модените трендсетерки на Инстаграм, а кој совршено се вклопува во летните парчиња на кои се наоѓа.

Овој цветен принт сјајно изгледа на фустаните, но и на другите парчиња облека како комбинизонот, маиците или пак кратките здолништа.

View this post on Instagram

Happy weekend everyone! I’ve already seen lots of lovely #sharethestylesaturday posts this morning. Thanks so much everyone. Keep joining in and tagging myself and @shirleysloveofstyle 💙. . . . Last night I was lucky enough to get a sneak preview of the @newlifethecharity stall that will be at @fash_reboot next Thursday. It’s all brand new stock donated to this wonderful charity that changes the lives of disabled and terminally ill children across the UK. I snapped up a few things, including this dress, but there’s plenty more available in a wide range of sizes. So make sure you check them out if you’re going along to the Leeds @fash_reboot next Thursday. . . . Thanks to @rosemaejewel for gifting me these fab sunglasses. Thank goodness there’s some sunshine so I can finally wear them! . . . Dress @newlifethecharity Bag @tkmaxxuk (old) Sunglasses @rosemaejewel (gifted) Trainers @cariscloset_com (Gifted) Cardigan @asos (because it’s still cardi weather in reality) . . . . . #newlifecharity #fashreboot #styleover40 #mididress #daisyprint #daisyprintdress #mumstylesaturday @mamas_little_squares #styleonsaturday @myonlystylist @styleseeker1 #springsummerfashmagic @aprincipaloffashion @mogzee_m #everythinglooksbetterwithabag @stylemeonashoestring #i❤️accessories @dollypondstyle @astridiwantyouinmylife #weekendstyle #weekendvibes #leedsfashionblogger #petitemumstyle #petitefashionblogger

A post shared by Lisa (@thesearchforsassiness) on

Многу едноставно е да се комбинира, а нема да погрешите ниту ако му додадете и парчиња облека во посилни бои.

Слични објави

Првпат во историјата Италијански „Вог“ со бела насловна: Белата боја не е предавање, туку празен лист што чека да биде испишан

Еспресо

Лиснати триаголници со сирење (РЕЦЕПТ)

Igor

Смртта на Британи Марфи е една од најголемите мистерии: Испливаа нови теории за трагично настраданата глумица

Слободен печат

Брза и неодолива палачинка со шунка и кашкавал (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Во тренд е џиновски цвет!

Igor

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − дванаесет =

Слични објави

Ботоксот не ви е потребен повеќе – Оваа маска ќе го „испегла“ вашето лице

Igor

Од плакарот на Анита: Муабет со комшиката

Анита Митровска

Ќе ви завидуваат сите комшии: Рецепт за АЈВАР кој секогаш успева

Igor

Детаљ кој ја разубавува секоја фризура: Еве како да го носите овој романтичен аксесоар! (ФОТО)

Igor

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева

Д-р Ирена Витановска: Дебелината е голем проблем, но и диетите се само со краток ефект

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian