Германски колачиња со зачини

СОСТОЈКИ:
3 поголеми јајца
2 шолји кафеав шеќер
1 лажичка мелени каранфилчиња
1 лажичка цимет
половина лажичка бибер
2 шолји брашно
половина лажичка сода бикарбона
малку сол
1 шолја суво грозје
1 шолја сецкани ореви

ПОДГОТОВКА
Во поголем сад изматете ги јајцата. Додајте ги шеќерот, каранфилчињата, циметот и биберот.

Во друг сад помешајте ги брашното, содата бикарбона и солта, па овие состојки додадете ги во садот со јајцата. Додајте ги сувото грозје и оревите па промешајте.

На плех обложен со хартија за печење со лажица вадете ги колачињата и печете на 200 степени 8 до 10 минути или додека колачињата по површината не почнат да пукаат.

Оставете ги да се оладат и послужете.

Слични објави

На ОВИЕ ДЕЛОВИ ОД ТЕЛОТО никогаш не смеете да нанесувате парфем

Igor

Зелената салата одгледувана во вселената е вкусна како и марулата на Земјата (ВИДЕО)

Еспресо

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Еспресо

Изгледај како од МИЛИОН ДОЛАРИ: Модни трикови за луксузен изглед (ФОТО)

Igor

Моравме да чекаме два месеци за да дознаеме дали сме добиле син или ќерка

Еспресо

Грк кој спиел со над 4.000 жени предупредува: Тоа нема да ве исполни!

Еспресо

Остави Коментар

2 × 5 =

Слични објави

Направете сами домашен Нутела сладолед (РЕЦЕПТ)

Igor

Фустан кој ги брише годините: Луси Лу (50) заблеска како никогаш досега (ФОТО)

Igor

Моравме да чекаме два месеци за да дознаеме дали сме добиле син или ќерка

Еспресо

Чувајте го својот брак: Адвокатите велат дека јануари е „месец на разводи“

Еспресо

Познатите блогерки како инспирација: Фустани и наметки за на плажа во кои ќе заблескате (ФОТО)

Igor

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian