Фризура која секогаш е во тренд – Еве како да ја направите! (ВИДЕО)

Со доаѓањето на топлите денови, на градските улици се повеќе среќаваме жени кои својата коса, без оглед дали таа е средна или долга, ја плетат во романтични плетенки.

Токму плетенките се една од фризурите кои буквално никогаш нема да излезат од мода, а нивните корени се длабоки во историјата бидејќи плетенки плетеле и жените од средниот век.

Оние денови кога сме во гужва и миењето на косата не ни е прироритет, а надвор е неверојатно топло, плетенките се најдобриот избор бидејќи ќе ви овозможат убав изглед а притоа и на вашата глава нема да и биде толку топло, а и вашиот врат ќе биде заштитен од потење.

Доколку сакате да го промените репчето или пак ви здодеала и популарната летна пунџа, ви нудиме одличен туторијал за беспрекорно убави плетенки, погледнете…

 

Слични објави

Немате пари за скап накит? Еве како САМИ да го направите! (ВИДЕО)

Igor

Како би изгледале познатите личности доколку се „обични“ луѓе без гламурот? (ФОТО)

Еспресо

Видела како странец и става нешто во пијалокот: Ги заменила чашите и доживеала морничава сцена

Еспресо

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Прекрасна вечера со магичен вкус: Пита со спанаќ која ќе ја сонувате (РЕЦЕПТ)

Igor

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четири × 2 =

Слични објави

Испечете пиле во лубеница! Вкус кој ќе ве воодушеви, вакво нешто не сте пробале! (ВИДЕО)

Igor

Сочни колачи со банани (ВИДЕО)

Igor

ЈАПОНСКИ ТЕСТ НА ЛИЧНОСТА: Откријте ги скриените пораки на вашата потсвест

Слободен Печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Еспресо

Пред 58 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Животот и смрт покриени со велот на мистеријата

Еспресо

Турбулентниот живот на филмската дива: Ја одбила улогата во „Династија“ бидејќи сакала да им се посвети на синовите

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian