ФОТО: Според фенг – шуи ова растение може да внесе благосостојба и добра енергија во домот

Ако сакате да го наполните вашиот дом со убава енергија, а притоа да го наполните и паричникот, направете место за една прекрасна красула.

Покрај тоа што привлекува среќа, ова растение е многу декоративно, а исто така го прочистува и воздухот, па затоа е добро да го имате во просторијата каде го поминувате поголемиот дел од времето.

Pixabay
Pixabay

Јапонско дрво, дрво на парите, красула се само дел од имиња на ова растение чие латинско име е Crassula ovata. Можете исто така да ги слушнете имињата како жад растение или жад дрво, а по потекло е од Јужна Африка. Има густи, месести листови што личат на монети, па оттаму и верувањето дека тие ливчиња ќе ви донесат многу пари .

Според фенг шуи, се верува дека ова растение може да внесе благосостојба и добра енергија во куќата.

Pixabay
Pixabay

Ако сакате да го наполните вашиот дом со убава енергија и да го наполните паричникот, одберете класула.

Слични објави

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова

Гитарата на Курт Кобејн продадена за рекордни 6 милиони долари

Еспресо

Од плакарот на Анита: Муабет со комшиката

Анита Митровска

Дневен хороскоп за 22 јуни: Во животот на некои Ваги ќе се врати поранешен партнер

Еспресо

Погледнете како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Еспресо

Истражувачите од Џорџија тврдат дека пронашле лек кој го спречува ширењето на коронавирусот за 24 часа

Еспресо

Остави Коментар

пет × 4 =

Слични објави

Еве како да спречите претерано потење во топлите летни денови

Igor

Не сум добро, повторно сум на терапија: Пејачот Дадо Глисиќ еден месец се бори со Ковид – 19!

Васко Спасоски

Имала повеќе од 100 љубовници, а еден ден по породувањето сакала да се убие: Фаталната Брижит Бардо (ФОТО)

Igor

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor

Роман Абрамовиќ и ова лето не ја заобиколи Хрватска: Со луксузната јахта стигна во Дубровник

Еспресо

Се сеќавате на скандалозната Нина Мориќ: Атрактивната Хрватка лежи на јахта и позира завртена со грб! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian