Доживотен тренд: Ова парче облека секогаш е во тренд, а пристапно е за секого (ФОТО)

Ова парче облека можете да го носите и во дневни и во вечерни варијанти…

Доколку ги прашате врвните модни познавачи кое парче облека никогаш нема да излезе од мода, одговорот секако ќе биде – класичната бела маица со кратки ракави.

View this post on Instagram

Main man 🐶🐶🐶

A post shared by Michelle (@cremedemichelle) on

Оваа толку едноставна, а толку одлична бела маица може да се пронајде буквално во секој бутик, го има од најевтино до најскапо, а поради својата едноставност може да се комбинира со апсолутно сите видови на облека и со сите стилови.

Освен во опуштените модени комбинации, класичната бела маица сјајно се комбинира и со некои поформални модни парчиња како одело, а пејачката Џенет Џексон ја носеше дури и на црвениот тепих.

Истото парче облека, односно обичната бела маица ја облече и Џенифер Лопез на Булеварот на славните.

БОНУС ВИДЕО:

Најскапите венчавки во светот

Слични објави

Кралицата Елизабета е вознемирена: Се разведува нејзиниот омилен внук (ФОТО)

Еспресо

Дали сонувате? Повеќето луѓе ги сонуваат овие соништа, еве го нивното значење (Прв дел)

Еспресо

Плус-сајз манекенка одлучила да ослабе и тргнала во теретана: Снимката е прегледана повеќе од 15 милиони пати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Три начини како да се релаксирате во овој период

Еспресо

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Igor

Татјана Алексиќ: Читаме за да постоиме!

Александра Велинова

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Еспресо

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Igor

Совршени комбинации кои вклучуваат БЕЛА МАИЦА

Igor

ЗБОГУМ ШТИКЛИ: Патиките го добиваат заслуженото место на тронот

Igor

Интервју со Катарина Ивановска: Не делувам наивно за некој да си дозволи да ми понуди непристоен предлог

Кристина Апостолова

Пијаната гастарбајтерка ги скара Србите, нема да ви се верува што возеше во багажникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian