Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени гости бидејќи се подготвува за само 10 минути.

Состојки:

  • 300 грама мелени бисквити
  • 200 грама црно чоколадо
  • 100 мл млеко

Фил:

  •  500 мл млеко
  •  80 грама пченичен гриз
  • 100 грама шеќер
  • 200 грама кокос

Глазура:

  • 100 мл слатка павлака
  • 100 грама црно чоколадо
  • 40 грама путер

Подготовка:

Чоколадото изрендајте го и додадете го во мелениот бисквит. Мешајте додека смесата да се соедини. Додадете млеко и помешајте. Во калап за торта ставете го бисквитот и распореджте го рамномерно. Притиснете со раце за да добиете рамна површина.

Слични објави

Поради коронавирусот култниот магазин Плејбој повеќе нема да излегува во печатено издание!

Еспресо

Што да направите доколку сте на отворено, а надвор има грмотевици!

Слободен Печат

Меган Маркл снимена првпат откако ја напушти Велика Британија

Еспресо

Милена Антовска Станковска: Не поднесувам нападни и наметливи жени

Еспресо

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо

Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

Еспресо

Остави Коментар

четири × оне =

Слични објави

„Чесен“ хакер врати 25 милиони во криптовалути кои ги украл две години порано

Еспресо

Погледнете како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Еспресо

Пред почетокот на кризниот состанок: Принцовите Хари и Вилијам се огласија со заедничко соопштение

Слободен печат

Внуката на ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА изгледа преубаво и е во врска со 33 години постар милионер

Igor

Жените открија каков тип на мажи најмногу им се допаѓа!

Еспресо

Направете сами домашен сув шампон за коса

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian