Дама пред се: Кејт Мидлтон воодушеви во префинето издание (ФОТО)

Симпатичната војвотка се одлучи за сино од глава до пети…

Војвотката од Кебриџ изгледаше елегантно во фустан со точки, кога ја посети куќата „разоткривач на кодови“ од Втората светска војна.

„Блетчли парк“ има посебно значење за Кејт бидејќи нејзината баба по татко, Валери Гласбоуру, во Втората светска војна, заедно со сестрата близначка Мери, работеле во познатата „Колиба 16“. Тоа било центар за шифрирање на „Блетчли Парк“, каде биле дешифрирани пораките кои Германците ги испраќале со помош на своите машини за шифрирање на „Enigma“, која особено ги измачила Британците.

Војвотката од Кембриџ се појави убаво расположена кога пристигна во „Блетчли парк“, каде ја поздравија бројни возбудени фанови. Таа имаше насмевка постојано на своето лице додека ги поздравуваше луѓето.

Кејт изгледаше подготвено за пролетта во својот прекрасен фустан со средна должина, кој веќе го носеше на една прилика минатата година.

Симпатичната војвотка се одлучи за сино од глава до пети. Таа убавиот фустан го искомбинира со сини антилоп салонки потпишани од Еми Лондон. Го надополни изгледот со опуштен мејкап, локни и пар бисерни обетки.

БОНУС ВИДЕО:

Видео хороскоп за 15 мај 2019, среда

Слични објави

Патики кои ќе доминираат оваа есен: 2 ТОП МОДЕЛИ (ФОТО)

Igor

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Igor

Како метрополите ги добиле прекарите? Зошто Њујорк е Големото јаболко, а Лас Вегас Град на гревот? (ФОТО)

Еспресо

Легендата за Дедо Мраз

Слободен печат

Зелено светло за лансирање на роверот Perseverance во четврток: Следете го лансирањето во живо

Еспресо

Ќе ви завидуваат сите комшии: Рецепт за АЈВАР кој секогаш успева

Igor

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Igor

Обидете се: Одгледајте си храна во пластични чаши

Еспресо

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor

Погледнете вечерва во небото: На него ќе засјае Супермесечина (ВИДЕО)

Еспресо

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Igor

Направете сами домашен сув шампон за коса

Igor