Во Вухан отворен забавниот парк: Ролеркостерот полупразен, на рингишпилот зафатена секоја втора столица (ФОТО)

После неколку месеци целосна блокада на кинескиот град Вухан, во вторникот повторно беше отворен забавниот парк.

Profimedia

Иако луѓе има, забележително е дека капацитетите не се пополнети.

Profimedia

Според правилата на социјално дистанцирање, на рингишпилот е зафатено секое второ седиште, а исто така и ролеркостерот не смее да биде пополнет.

Profimedia

Кина се соочува со новиот бран на епидемијата, па последниве неколку дена скокна бројот на заболени, поради што некои градови повторно ги заострија мерките.

Profimedia
Profimedia

 

 

 

Слични објави

Читајте ги како отворена книга: Психолошки профил на хороскопските знаци – ОВЕН

Еспресо

Позната српска манекенка искрено за односот со својот дечко: Ме тепаше речиси четири часа

Igor

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ: Дознајте кои настани ја одбележаа музиката низ историјата на денешен ден…

Еспресо

5 интересни приказни што не сме ги слушнале на часовите по историја: Цезар го киднапирале пирати, а тој ги довел до лудило

Еспресо

Како во младите години: Ван Дам со нозе го затвори куферот, па веднаш му пиша Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЈЕЛЕНА ПОЛУДЕ: Врањеш ја уценува со висока сума за да ја повлече тужбата

Igor

Остави Коментар

единаесет − 4 =

Слични објави

„Ти имаш 46 години?“ – Кејт Бекинсејл со фотка во бикини ги изненади сите! (ФОТО)

Еспресо

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Во домашни услови направила ист производ како од Мекдоналдс (ВИДЕО)

Еспресо

„Сега таа е моја жена!“ – Лидија Вукичевиќ во врска со помлад маж? (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за петок, 6 март: Родените во знак Овен ги очекува пријатно изненадување!

Еспресо