ВИДЕО | Необичен природен феномен во Ирска: Поради невремето морето личи на пенливо капучино!

На социјалните мрежи се појави видео од Ирска, каде е забележан интересен феномен предизвикан од невреме, па многумина се пошегуваа дека потсеќа на вкусен пенлив пијалак како капучино.

Деновиве жителите на полуостровот Дингл во Ирска беа сведоци на навистина реток природен феномен. Имено, поради силните ветрови предизвикани од невремето „Бела“ алгите од морското корито почнале да лебдат на површината на морето и дополнително ја пенеле водата.

Отидовме на прошетка до пристаништето со сестра ми… Она што го видовме беше навистина неверојатно“, напишал авторот на видеото.

Снимката од интересната појава брзо се прошири на социјалните мрежи, видете како изгледа целиот залив:

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Адел повторно ја шокираше јавноста со изгледот! (ФОТО)

Еспресо

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Igor

Го оставила вереникот поради порно филмовите кои ги гледал – Ми се слоши кога го видов тоа!

Еспресо

Гледала како УМИРА, но не можела ништо да направи: Писателката зборува за болната трагедија

Igor

Научете еден од овие 10 јазици, доколку сакате да освоите многу срца!

Еспресо

Славниот менаџер откри: Добиваат и по 4.000 евра за ноќ, патуваат во Дубаи, пијат шампањ и уживаат на јахти, но не е се така сјајно!

Igor

Остави Коментар

4 + десет =

Слични објави

Лила Филиповска го покажа мачето (ФОТО)

Igor

Емина Јаховиќ фатена во љубовен триаголник! Турските медиуми открија со кој кошаркар е во тајна љубовна врска! (ФОТО)

Igor

Пензионерка (80) јавно го опишува првиот секс со својот 35-годишен дечко: Утредента не можев да се движам! (ВИДЕО)

Еспресо

Мерил Стрип во главниот одбор за Мет Гала!

Igor

Три начини како да се релаксирате во овој период

Еспресо

Тони Цетински со емотивна објава за сопругата која пред пет месеци доживеа мозочен удар (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian