Ватикан започна истрага за тоа како „лајкот“ на папата завршил на фотографијата на полуголата Бразилка

Ватикан започна истрага за мистериозниот „лајк“ што беше ставен од официјалниот профил на папата Франциск на фотографијата на бразилската манекенка Наталија Гарибото.

Извори за Католичката новинска агенција тврдат дека во тек е внатрешна истрага во врска со овој случај.

Веста се прошири на 13 ноември, кога социјалните мрежи се преполнија со „принтскринови“ од профилот на Наталија, а агенцијата за која работи Гарибото објави фотографија со лајкот на Инстаграм, со коментар дека добиле и официјален благослов од папата.

Веќе следниот ден „лајкот“ беше отстранет.

Дури и Наталија го коментираше случајот.
„Барем сега ќе одам во рајот“, напиша таа.

Слични објави

Алис Литл тврди дека е најплатената сексуална работничка во Америка

Igor

Марија Шерифовиќ лута на Македонците (ФОТО)

Igor

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ОДЛУЧИ: Само еден ќе го добие нејзиното богатство

Igor

Нов потрес во кралското семејство: Таткото на Меган Маркл ќе сведочи против неа на суд!

Еспресо

ЕРОС РАМАЦОТИ се разведува: Тоа беа прекрасни 10 години

Igor

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Остави Коментар

два + три =

Слични објави

Казнета француската уметница што се соблече гола пред светилиштето во Лурд (ФОТО)

Еспресо

Девојка докажува дека буквално секој може да носи маска со мала доза на креативност! (ВИДЕО)

Еспресо

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Васко Спасоски

Сестрите Грубовиќ на едно место – тие се како виното, колку постари, толку поубави (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 15 јуни: Ќе се двоумите како да се поставите во еден личен, интимен однос

Еспресо

Марк Закерберг со невообичаена техника за заштита од сонце: Предизвика урнебесни реакции кај фановите! (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian