Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

На многумина се случило да се разбудат со неверување дека имале еротски сон во кој се појавил нивниот шеф или шефица.

На ваквите сонови не реагира секој исто, на некого тоа му измамува само насмевка, но има луѓе кои после тоа им е непријатно да се поздрават со шефот, бидејќи никако не можат да го исфрлат сонот од глава.

Оваа ситуација не е невообичаена и нема причина да се чуствувате непријатно на работа, бидејќи сонот на крајот не бил со вашиот шеф, пишува „Гардијан“.

Кога ги сонуваме луѓето што ги познаваме, тие претставуваат симбол на некој или нешто. Запрашајте се: Што ми претставува мене шефот? Ако ми претставува авторитет, тогаш сонот може да значи скриена мечта да ја превземете контролата над сопствениот живот.

– Дури и сексуалниот аспект на вашиот сон не мора да се сфати дека има еротиска позадина или интересирање за некого. И реалната сексуална желба може да се сокрие во потсвеста. Истражувањата покажале дека суптилните знаци на додворување, како што се истегнување или потпирање преку некој стол, се честа појава на работното место. Можно е вашиот шеф да ви направил несвесна еротска поврзаност со вас – вели Памела Стефансон, психотерапевт, која специјализирала за лекување од сексуални пореметувања.

Слични објави

Стивен Кинг за коронавирусот: Како никој не ја предвиде епидемијата? За ова веќе имам пишувано!

Еспресо

Среќата најмногу зависи од нас самите: 10 работи кои се потребни за среќа!

Еспресо

И КАРДИ БИ ЖРТВА? Требало да се слика за магазин, а потоа добила НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА

Igor

Познатиот пејач Владо Георгиев со чудна изјава: Никогаш нема да ја оженам мајката на моите деца! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ким и Кендал Кардашијан се избламираа: Кога ги изговорија овие зборови, цела сала им се смееше (ВИДЕО)

Igor

Најдебелото дете на светот со 192 килограми: Арја Перман загуби 108 килограми, а еве како изгледа сега (ВИДЕО)

Еслресо

Остави Коментар

три × 3 =

Слични објави

Легна на кревет и направи провокативна поза: Маја Беровиќ со „искинати“ панталони на задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина ќе добие минималец од државата зашто и се намалиле приходите поради пандемијата

Еспресо

Хороскоп за недела 12 јануари – Прочитајте што ве очекува денес!

Еспресо

ВИДЕО ХОРОСКОП за 10 јуни 2019: Овните ги чека романтичен ден, Девиците ќе бидат под стрес

Igor

Необични моменти во кои главната улога ја има Ким Џонг Ун: Севернокорејскиот водач во фабрика за лубриканти! (ФОТО)

Слободен печат

21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките го повторија бакнежот

Еспресо