Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Оваа убавица пристигна во Кан и повторно им покажа на сите зошто таа важи за една од најубавите жени во светот.

Филмскиот фестивал во Kан секоја година собира голем број на светски ѕвезди, актери, музичари, но и модели.

Оваа година црвениот тепих со присуството го почасти и пекрасната манекенка Адријана Лима, а со својот изглед ги занеме сите.

profimedia

Појавувајќи се во темносин блескав фустан со голем шлиц кој ги откри долгите нозе, Адријана уште еднаш покажа зошто е меѓу најубавите жени во светот.

Лима е позната по своите светли очи и темната коса, како и совршено обликуваното тело кое го истакна и во оваа прилика. Во предизвикувачкото, но сепак ниту малку вулгарно издание се прошета во Кан и ги собра сите воздишки.

Слични објави

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Еспресо

Родени се Ерик Клептон и Селин Дион, „Леб и сол“ го објавија албумот „Као какао“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Пред некој ден Ѓукановиќ го женеше синот, а еве кои му беа единствени гости од Македонија (ФОТО)

Igor

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor

Џастин Бибер го предизвика Том Круз, Мекгрегор ќе ја организира борбата (ФОТО)

Igor

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

12 − единаесет =

Слични објави

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Еспресо

Евтино мени за брзо слабеење: Медицинска диета која го топи вишокот килограми (МЕНИ)

Еспресо

Го очекува 22. дете, а има 44 години: Сите се чудат што одбила помош од државата

Еспресо

Познати жени кои одлучиле дека не сакаат да родат деца

Igor

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева