Симон Трпчевски наполни 40 години: Роденден со ерменски коњак и вкусна трпеза (ФОТО)

Еден од најдобрите пијанисти во светот, нашиот Симон Трпчевски, наполни 40 години. Тој на социјалните мрежи сподели фотографии од интимната роденденска забава во неговиот дом.

Наместо со жолта ракија или виски, Симон прославил со ерменски коњак и вкусна трпеза, а се разбира добил и доста роденденски подароци..

(Фото: Фејсбук)

Тој се заблагодари за честитките од неговите пријатели преку неговиот профил на Фејсбук.

(Фото: Фејсбук)

– Ви благодарам за сите прекрасни пораки и желби за мојот роденден. Фантастични подароци, блуза
дизајнирана од мојата ќерка и мојата омилена торта, подготвена од мојата сестра. Плус, Ерменски коњак!
Љубов, храна и пијалaци може само да ја направат музиката поубава – стои во статусот на виртуозот.

 

Слични објави

Еднојајчени близначки, мажени за еднојајчени близнаци, заедно очекуваат бебиња

Еспресо

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor

Сања Долежал: Родителите на деца од 18 години им подаруваат силикони! Дали тоа ќе им го смени животот?

Igor

Испливаа досега НЕВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ од Меган Маркл: На само 9 години се борела за многу важни работи! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Ќе ги препознаете? Познатите ги покажаа своите маски за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 + осум =

Слични објави

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

САМО ПАДНАЛА И ПОЧИНАЛА: Поранешната плејбој-зајачица направила ЕДНА ГРЕШКА која ја чинеше живот!

Igor

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Uncut gems“ е тензичен трилер кој ќе ве држи во неизвесност до самиот крај! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Бил Гејтс и семејството дел од годишниот одмор го поминаа во Црна Гора

Igor

Бијонсе храбро ги прошета „фелните“: Новите фотки откриваат дека дивата повеќе не се изгладнува! (ФОТО)

Igor

Тешката судбина на холивудската актерка: Мајка и го убила татко и, до 11 години немала заби, а сега синот го одгледува како ќерка

Igor