Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Кога одлучила да му испрати порака на еден од најславните актери на денешницата, Моника Кутиерз не очекувала дека тој навистина ќе ѝ одговори.

Ештон Качер не само што ѝ одговорил, туку направил нешто многу повеќе.

Имено, 13-годишниот син на Моника е член на тркачки клуб во неговото училиште во Тексас, а откако еден од неговите соиграчи од тимот се повредил бидејќи немал добри патики за трчање, мајката одлучила да си ја проба среќата и да го замоли славниот актер да им помогне.

„Ако можев сама да им купам патики, ќе го направев тоа“, раскажала таа за CNN. Но, таа е самохрана мајка на три деца и средствата ѝ се ограничени, па кога видела дека Ештон на Инстаграм ги повикал луѓето да му се обратат, тоа и го направила.

Набрзо добила меил од еден претставник на актерот и во одговорот навела која големина на чевли носат децата, иако не била сигурна дали некој се шегува со неа.

„Не размислував многу за тоа дали е вистина или некој се шегува со мене, но не ни мислев дека нешто ќе излезе од тоа“, раскажала Моника.

Се шокирала кога една недела подоцна стигнале патики за целиот тим, а Ештон ништо не спомнал на социјалните мрежи.

„Мислам дека за него тоа не беше голема работа, само сакаше да направи нешто убаво за децата. Не очекував дека тоа ќе се случи, но многу сум благодарна. Само сакав да му се заблагодарам за сè што направи“, заклучила мајката.

Слични објави

Без грам срам Кејт го носела овој фустан на себе кога прв пат го сретнала Вилијам, а еве каков бил неговиот КОМЕНТАР! (ФОТО)

Igor

Ретко кој знаел: Фросина Ременски ја обожава оваа работа (ФОТО)

Igor

Двојна прослава: Кралицата Елизабета денес на Велигден го слави и 93-от роденден (ВИДЕО)

Igor

Членови на Рамштајн се бакнаа на сцена во знак на протест против руските ЛГБТ закони (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Сораја од глава до пети во леопард принт! Дали вака се оди во музеј?! (ФОТО)

Igor

Мајли Сајрус им ја разбуди фантазијата на фановите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

16 + петнаесет =

Слични објави

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Еспресо

Ова е куќата во која сакаат да живеат Меган и Хари: Прв сосед ќе им биде Мел Гибсон (ФОТО)

Еспресо

Српска пејачка во стан криела арсенал оружје! На Инстаграм има слики со Аца Лукас, Буба Корели, Џала Брат и многу други (ФОТО)

Igor

Здравје во чинијата: Њоки од палента кои веднаш ќе ви дадат сила (РЕЦЕПТ)

Igor

Кој е ЏОКЕРОТ, поради кого плаче цел свет: Претешкиот живот на Хоакин Феникс

Igor

Се сеќавате на АЛО АЛО? Еве како денес изгледа СЕКСИ КЕЛНЕРКАТА Ивет

Igor