Рекордер: Британец паднал 157 пати на тестови за возачки испит!

Најновите статистики покажаа дека анонимен маж од Велика Британија го соборил рекордот во полагање тестови во автошколата.

Британецот успеал да го положи теоретскиот дел од тестот за возење откако не успеал да одговори точно на него, ниту помалку ниту повеќе, туку 157 пати.

Тој потрошил 3.000 фунти за сите полагања на теоретскиот дел од испитот и дури сега може да седне во автомобил и да учи да полага возење.

Агенцијата за управување со возила во Велика Британија неодамна објави нов рекорд во бројот на обиди за тестирање, пред практичниот тест за возење.

Досега на прво место беше жената што се обидуваше да ги положи тестовите 117 пати, но овој маж, сепак, успеал да ја надмине, пренесе порталот „ЛАДбајбл“.

Слични објави

Нивес Целзиус ги „полуде“ обожавателите со топлес фотографија од базен!

Еспресо

АНА ИВАНОВИЌ го одврза ќесето: Подарок од 2 МИЛИОНИ ЕВРА за брат ѝ

Igor

Дречливо и премногу тесно! Сите зборуваат за деколтето на Мишел Обама (ФОТО)

Igor

Евровизија приреди ЛАЖНА ДРАМА за Шведска и Македонија – Еве како се знаеше дека Холандија ќе победи

Igor

Њу ејџ номадките од „Перија“ го издадоа новиот мини албум „Кокало“: Ова е 50-то издание на издавачката куќа „Шарла“

Еспресо

Прекрасна е! Антонио Бандерас се појави со ќерка му на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

седумнаесет + дваесет =

Слични објави

Дали сте ја прочитале приказната на Хемингвеј од само шест збора?

Еспресо

Турунџиева го направи првото селфи со внукот (ФОТО)

Igor

МОНИКА БЕЛУЧИ и на 55 години остава без здив (ФОТО)

Igor

Погледнете во луксузната куќа на Мајкл Даглас и Кетрин Зита Џонс вредна 4,5 милиони долари (ВИДЕО)

Igor

На Инстаграм е хаос поради оваа фотографија: Дејвид Бекам повторно ја бакнува ќерката Харпер во уста!

Васко Спасоски

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian