Првата дама на САД не штеди – Меланија Трамп заблеска во прескап фустан! (ФОТО)

Првата дама на Америка Меланија Трамп воодушеви со својот префинет стил на државничката вечера која синоќа се случи во Белата куќа.

Претседателот на САД Доналд Трамп и австралискиот премиер Скот Морисон синоќа на државничката вечера во Белата куќа наздравија за богатото наследство на нивните нации.

Иако сопругата на австралискиот премиер, Џени Морисон, изгледаше многу елегантно во темно-син фустан, главна атракција, како и секогаш, беше Меланија Трамп.

Меланија заблеска во минт фустан со карнери со потпис на модната куќа Џеј Мендел кој чини околу 6.000 долари.

профимедиа

Раскошниот фустан со проѕирните пуф ракави, кои се најголем тренд оваа сезона, ги искомбинира со стилето чевли во истата нијанса.

Слични објави

Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит (ФОТО)

Igor

Ако готвите сѐ со маслиново масло, не му правите услуга на здравјето

Еспресо

ИМАТЕ ВАШ ТИП: Зошто излегувате со различна верзија на истата личност?

Igor

Приказната за медот и Оскарот

Слободен печат

Копров со ИЗВИНУВАЊЕ до Србија: Имавме АНОНИМУСИ во жирито!

Igor

Дали се ова најгрдите фармерки за оваа година?

Слободен Печат

Остави Коментар

десет − 1 =

Слични објави

Интересни трикови – За што се можете да ја употребите пената за бричење?

Igor

БЕЗ ГРАМ ПЛАСТИКА: Една од најпознатите регионални поп ѕвезди го покажа своето природно деколте (ФОТО)

Igor

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Ума Турман шета ГОЛА и ПИЈАНА: Сите ме сакаат во кревет! (ФОТО)

Igor

Ако имате проблеми со срцето, внимавајте кога ќе ја видите ЕНЦА (ФОТО)

Igor

Почина кинеската студентка која со години се грижела за болниот брат со само 39 евра месечно

Еспресо