Приказна која е актуелна и по 100 години: Харисон Форд во сосема поинаква улога! (ВИДЕО)

Во најновата екранизација на безвременскиот роман „Повикот на дивината“, главната улога ќе ја толкува актерот Харисон Форд.

Форд целиот свој приватен живот го поминал покрај кучиња, ја разбира нивната природа и поради сето тоа за авторската екипа на најновото остварување на „Повикот на дивината“ тој стана најдобриот избор за протагонист во филмот.

Прославениот холивудски актер Харисон Форд е дел од најновата екранизација на класикот на Џек Лондон, а главен партнер на актерот во филмот ќе му биде кучето Бак.

Приказната која е актуелна и по 100 години од нејзиното првично создавање, во најновата филмска верзија предводена од режисерот Крис Сандерс, користи врвни визуелни ефекти и технологија со анимации, за животните во филмот да изгледаат реално. 

Приказната за Бак, куче кое е отстрането од домот, па и е препуштено на туѓината, според авторите на филмот претставува лекција за пронаоѓање на подобра и посилна верзија од нас самите.

Бак е куче со големо срце, чиј речиси совршен живот доживува целосен пресврт. Одеднаш го селат од неговиот дом во Калифорнија и го носат во суровата дивина во Алјаска.

Еден од најинтересните детали од снимањето на филмот е тоа што немаше реални кучиња со кои работевме. Наместо Бак, стоеше човек кој глумеше со мене за да ми ја олесни гестикулацијата, движењето на очите и да ми овозможи емотивно да реагирам како навистина да постои куче пред мене. Во почетокот тоа беше голем предизвик, но потоа стана забавно – рече Харисон Форд, кој го привлекол овој проект и поради тоа што „Повикот на дивината“ и е наменет и интересен и за помладата публика.

Фото: Принтскрин

Освен Харисон Форд, останатите улоги во филмот ги толкуваат Карен Гилан, Бредли Витфорд, Ден Стивен, популарниот француски актер Омар Си и други.

Слични објави

Ја извади од памет: На Сања Николиќ и се „стемни“ од постапката на Слаткар (ВИДЕО)

Igor

РЕПРИЗА НА ДРАМАТА: Карлеуша и Тошиќ повторно во криза

Igor

ЏЕНИФЕР АНИСТОН НАПОЛНИ 51 ГОДИНА: Ѕвездата која го освои Холивуд тврди дека имала само една пластична операција! (ФОТО)

Еспресо

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Еспресо

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Михаило Донев

Родена е Мараја Кери, „Атомско склониште“ го објави својот прв албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Остави Коментар

4 − 1 =

Слични објави

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Еспресо

По Оскарите се одложува и 78-то доделување на Златен глобус

Еспресо

Принцот Хари и Меган Маркл се повлекуваат од кралското семејство!

Слободен Печат

Европа во изолација: Пусти улици во Скопје, Барселона, Белград, Париз, Лондон, Рим… (ФОТО)

Еспресо

Дру Баримор ја откри болната вистина за борбата со килограмите! (ФОТО)

Еспресо

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер со ИНТЕРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ги израдуваа сите (ФОТО)

Igor