Позната пејачка ја испеа македонската „Ја излези Ѓурго“ (ВИДЕО)

Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња љубав“ во пулска Арена ја испеја познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

На видеото проследете го настапот на Медунјанин во познатата хрватска Арена.

-Како да опишам… Прекрасно, емотивно, суптилно, мелодично… Измамува насмевка од усните, така мило, убаво, божествено, меко како свила, гласи еден од коментарите за изведбата на Медунјанин.

Слични објави

Толку бил мамурен што истата реченица ја повторил 56 пати: Пороците ја уништиле оваа ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА!

Igor

Снимка од лутиот српски тренер стана хит: Се прашувам дали сме глупав народ или што… (ВИДЕО)

Еспресо

Ја нервираат гласините дека се дрогирала: “Никогаш во животот не сум земала хероин”

Igor

За само 24 часа Антониа Гиговска собра 10.000 лајкови на оваа фотографија!

Igor

Како од мајка родена: Ријана ја промовира новата книга

Igor

Џастин Бибер го „запали“ Твитер: По пет години го објави новиот албум (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

оне + 12 =

Слични објави

Ријана го покажа задникот, а поранешното момче Крис Браун и напиша нешто многу интересно (ФОТО)

Igor

Ејми почина пред ОСУМ ГОДИНИ, но нејзиниот сопруг сега поднесува тужба од која СИТЕ СЕ ИЗНЕНАДЕНИ

Igor

Сораја позираше без шминка, фановите воодушевени од нејзините атрибути – Уф, какви воздушни перничиња (ФОТО)

Igor

Џими Хендрикс го објави вториот сингл со хитот „Purple haze“, „Дивље јагоде“ го промовираа првиот албум со Тифа и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Слушнете ја песната која хрватскиот пејач Горан Каран ја посвети на девојчето кое загина во земјотресот

Еспресо

Италијанскиот милионер и Инстаграм ѕвезда уште еднаш покажа како се ужива во животот (ВИДЕО)

Igor