Погледнете како изгледаат кутрињата кои што се мешавина од златен ретривер и пудлица! (ВИДЕО)

Кучињата наречени goldendoodle настанале со вкрстување на пудлица и златен ретривер. Цел било да се направи хипоалергенско куче кое ќе ги има квалитетите и на едното и на другото куче. Овие кучиња се многу интелегентни, пријателски настроени и лесни за огледување и тренирање.

Обожаваат деца, луѓе и други кучиња. Потребно им е доста движење, па не им ги препорачувајте на луѓе кои не се активни. Влакното им доаѓа во неколку бои, а обликот на влакното варира. Се митарат, но во многу помала мера од лабрадорот и имаат многу послаб „кучешки мирис“.

Овие кучиња се уште не се признаени како раса, но во последните 10 години овие слатки мешанчиња станаа многу популарни. Во продолжение видете ги наредните видеа.

Слични објави

Мила Јовович исплашена за здравјето на нејзината ќеркичка: Со денови сме во болница

Еспресо

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Igor

Девојката која ја прекина Лигата на шампионите овој пат ПРОВОЦИРА со ЗАДНИКОТ! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Џеј Ло приреди спектакл за роденденот на својот вереник (ВИДЕО)

Igor

ЏЕСИКА АЛБА ги отвори вратите од својот РАСКОШЕН ДОМ: Ѕирнете во ЛУКСУЗНАТА ВИЛА вредна 10 МИЛИОНИ долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

ГО ОТКРИЈА ПОЛОТ НА БЕБЕТО – Балканската Ким Кардашијан и фудбалерот ја споделија радосната вест, а се подготвува и ВЕНЧАВКА (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

дваесет + 5 =

Слични објави

БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Igor

Познатиот диџеј Џуниор Џек и побарал на Маца Дискреција „фини“ фотографии, а таа го објави разговорот (ФОТО)

Igor

Запознајте ја македонската Сенидах: „У градов не се дише – сегде ку*ва до ку*ва“ (ВИДЕО)

Igor

Кој би рекол: Овој познат водител и го „наместил“ својот другар на пејачката Мијата со кој денес имаат две деца

Igor

Скандалот со естрадната проституција во Србија зазема огромни размери, а вмешан е и ТОЈ!

Igor

Во секси боди и деколте до папокот ќе ви ја заскокотка фантазијата (ФОТО)

Еспресо