Овие актери се доказ дека никогаш не е доцна: Популарноста ја стекнаа во подоцни години, а заработуваат милиони

Многу светски филмски ѕвезди чекаа со години за да добијат голема улога на големото платно, па да започнат редовно да се појавуваат на насловните страници на сите весници.

Ви претставуваме неколку славни личности кои станаа познати во своите доцни триесетти години, а некои пак дури и подоцна…

Харисон Форд (35)

Харисон Форд релативно доцна стана познат во Холивуд. Тој се проби на 35 години кога ја доби улогата на Хан Соло во трилогијата „Војна на ѕвездите“ (1977-1983). Овој актер подоцна стекна статус на главна ѕвезда кога ја толкуваше улогата на Индијана Џонс, преку низа на филмови за овој археолог и авантурист.

Џон Хем (36)

Џон Хем дебитираше пред телевизиските екрани во 2000 година, кога доби две улоги, но неговата популарност порасна во 2007 година, кога ја доби својата голема улога по која ни е добро познат на сите. Станува збор за улогата на Дон Дрејпер во серијата „Луѓето од Менхетен“.

Хем благодарение на својата напорна работа доби многу награди, номинации и доста позитивни критики.

Фото: Принтскрин

Тим Ален (38)

Тим Ален ја започна својата кариера како комичар во далечната 1975 година и со тоа се занимаваше долга низа на години. Тој стана посебно забележан кај светската јавност на 38 години и тоа благодарение на серијата „Сам свој мајстор“, која се прикажуваше на телевизиските екрани од 1991 до 1999 година. Ова беше една од најпопуларните серии во САД во деведесеттите години и Тим доби многу номинации и награди за оваа улога.

Џејн Линч (40 години)

Фото: Принтскрин

Оваа актерка стана популарна кон почетокот на 2000-тите години со проектите како „Најдоброто во емисија“ (2000 година), „Моќен ветер“ (2003) и „Девица на 40 години (2005).

Морган Фриман (50 години)

Фото: Принтскрин

Тешко е да се поверува постоеле времиња кога Морган Фриман не бил познат, но неговата популарност ескалираше во 1987 година, со филмот „Стрит смарт“. Кога го сними овој филм, актерот веќе имаше 50 години!

Остварувањето го направи познат насекаде ширум светот и му донесе неколку номинации и престижни награди. Неговиот успех подоцна го потврдија многуте номинации, како и наградата Златен глобус за неговата следна улога во филмот „Возејќи ја госпоѓа Дејзи“ (1989 година).

Стив Карел (43 години)

Стив Карел ги одигра сите свои клучни улоги во 2005 година кога веќе имаше 43 години. Тоа беа улогите на Мајкл Скот, шеф во комедијата „Канцеларија“ и улогата на Енди во филмот „Девица на 40 години“.

Овие два проекти го направија познат иако во филмовите и сериите почна да се појавува во деведесеттите години.

Слични објави

Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје

Igor

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Марк Волберг откри како го загубил вишокот на килограми за само пет дена (ФОТО)

Еспресо

КЛОЕ ГИ РАЗЛУТИ МАЈКИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Бесни поради подарокот за малата Тру

Igor

Избегнувајте ги луѓето кои ги имаат овие седум особини!

Еспресо

НАЈГОЛЕМИОТ КАВАЛЕР ВО КАН: Џентлменски гест на Шнајдер

Igor

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Во емисија во живо водителката остана без предниот заб: Нејзината реакција ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Еспресо

Скорсезе буквално заспа додека Еминем рапуваше на церемонијата на Оскарите (ВИДЕО)

Еспресо

НОВ ЅВЕЗДЕН ПАР: Дуа Липа во врска со малиот брат на познатите модели

Igor

Погледнете го МОЌНИОТ НАСТАП на Нета на отворањето на Евровизија

Igor

Телохранителот откри што правел кралот на попот непосредно пред смртта: „Претчувствуваше…“ (ВИДЕО)

Igor

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Igor