Ова се најатрактивните македонски блогерки на Инстаграм (ФОТО)

Ако до пред неколку години на блогерите или инфлуенсерите се гледаше со спектицизам, во последно време сведоци сме дека оваа професија и тоа како одлично фукнционира и во нашата земја.

Факт е дека нема многу блогерки во нашата земја, но тие што ги имаме и тоа како се популарни и атрактивни.

Ние решивме да просурфаме на инстаграм-профилите кај најпопуларните македонски инфлуенсерки и да ви претставиме дел од нив…

Ќе започнеме со ред…

Александра Шијакоска!

Маџестик!

 

View this post on Instagram

 

mood:

A post shared by Aleksandra Trpeska (@majestic.at) on

Фросина Дамјановска!

 

View this post on Instagram

 

Happiness is…a perfect handbag @ninewest_makedonija #handbag#outfit#style #stylish #fashionista

A post shared by Frosina Damjanovska (@frosinad) on

Ксенија Деспотоска!

Јанева!

Марта Димоска!

Слични објави

НЕ МОЖАТ ДА СЕ ОДЛЕПАТ: Дуа Липа и новото момче на плажа (ФОТО)

Igor

Што сѐ не е во ред со светот? Уметник ги засрами луѓето со илустрациите кои ја покажуваат суровата реалност

Еспресо

Направете сами домашен сув шампон за коса

Igor

КАРЛЕУША ЈА МОЛИ СОРАЈА, ТАА ИГНОРИРА: Демантирај дека си се гледала со Душко!

Igor

Бруно Марс ќе биде ѕвездата на сопствениот Дизни мјузикл! (ВИДЕО)

Еспресо

Нивес Целзиус покажа колку добро и стои „underboob“ – „Купачите и се смалиле од перење“ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет − 14 =

Слични објави

Кристина Димитријевска од Црна Гора се враќа со титула! (ФОТО)

Igor

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Igor

Познатите „одлепија“ по новиот предизвик – Го можете вие ова? (ВИДЕО)

Igor

СЕ КАРАА, ПА СЕ СМИРИЈА: Богаташката и старлетата заедно во музички спот (ВИДЕО)

Igor

На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Igor

Најдобрите филмови кои можете да ги гледате додека сте во изолација! (ВИДЕО)

Еспресо