Орландо Блум како принцот Хари: Се снима телевизиска серија за британското кралско семејство

Гери Џанети, писател и продуцент на хумористичната телевизиска серија „Family Guy“, сега прави анимирана серија за британското кралско семејство, пренесува „Би-Би-Си“.

Токму Орландо Блум доби улога да го позајмува гласот на принцот Хари во новата пародија под наслов „Принцот“, која се однесува за кралското семејство, а ќе се фокусира на шестгодишниот принц Џорџ – внукот на Хари и најстарото дете на војводата и војвотката од Кембриџ.

profimedia

Страницата на писателот Гери на социјалните медиуми е исполнета со спомени од Џорџ како фрла играчки врз своите браќа и сестри, принцезата Шарлот и 20-месечниот принц Луис, неговиот чичко Хари и тетката Меган Маркл, нивниот осуммесечен син Арчи и други членови на семејството, вклучувајќи ја и бабата на младиот принц, кралицата Елизабета.

Profimedia

Серијата ќе се емитува на претстојниот нов стриминг-сервис на „HBO Max“, а продуцентите не можат да дочекаат да видат што ќе донесе Гери на екранот, кој ќе ја напише и продуцира серијата и ќе му го позајми гласот на Џорџ.

На Орландо и Гери при позајмувањето на гласовите и на останатите членови на кралското смејство, ќе им се придружат уште и Иван Раон како принцот Вилијам, Луси Панч како неговата сопруга, војвотката Кетрин, а и Кондола Рашад како војвотка од Сасекс.

Слични објави

САМО ЗА ЗДРАВИ ЛИЧНОСТИ: Строга данска диета со која брзо ќе ги симнете вишокот килограми

Igor

Ограбена најатрактивната италијанска новинарка – Крадците и одземале 150.000 евра

Еспресо

Познатиот готвач Гордон Ремзи отпушти 500 луѓе среде кризата! (ФОТО)

Еспресо

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Еспресо

Добро утро – 8 додатоци за супер здраво кафе

Еспресо

Остави Коментар

16 − 3 =

Слични објави

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Еспресо

Арчи од Сасекс има право на кралска круна, но дали има шанса за тоа? (ВИДЕО)

Igor

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Слободен печат

Интересни факти за океаните: Во нив има околу 20 тони злато, но не ве советуваме да одите да го барате!

Еспресо

Седум стајлинзи, жешки пози и секси манекен од Италија: Анастасија Ражнатовиќ објави нов видеоспот!

Васко Спасоски

Познатата актерка ја одбила главната улога во „Титаник“: Не го сакав тоа

Еспресо